האם יש מחילה למי שעשה חבלה?

חבר הכי טוב שלי עשה פעם חטא שהיום הוא ממש מצטער עליו אבל בכל אופן גם הוא וגם אני ממש רוצים לדעת מה העונש של הדבר הזה לפי הדת!! אז הסיפור הוא ככה היה לו פעם איזה מישהו שהוא היה איתו בקשר היום הם כבר לא בקשר ומה שקורה זה ששניהם עשו חבלה סתם ככהקרא עוד...

חבר הכי טוב שלי עשה פעם חטא שהיום הוא ממש מצטער עליו אבל בכל אופן גם הוא וגם אני ממש רוצים לדעת מה העונש של הדבר הזה לפי הדת!! אז הסיפור הוא ככה היה לו פעם איזה מישהו שהוא היה איתו בקשר היום הם כבר לא בקשר ומה שקורה זה ששניהם עשו חבלה סתם ככה ברכב של מישהו, זה היה נטו רוע!! שניהם הרסו לו את הרכב, הם שמו לו חומרים במיכל של הדלק כדי שהמנוע שלו ייהרס ומה שקרה זה שבאמת הרכב נהרס ואותו בחור היה צריך לשלם הרבה כסף על זה עכשיו השאלה היא מה הדת אומרת על זה?? מה העונש על פי הדת למי שעושה חבלה ברכב ככה סתם מתוך רוע?? יש לזה מחילה ?? בבקשה כבוד הרב חשוב לי לדעת מה התשובה של זה

שלום רב!
אכן זה חטא חמור, אך ניתן לכפר עליו ולחזור בתשובה שלמה שיימחל העוון לגמרי, וזאת על ידי שייפגש עם בעל הרכב יספר לו את מה שהיה ויאמר לו כי הוא מוכן לשלם ככל שהוא ידרוש ממנו, אני מעריך שאם הוא יראה שהיום הוא מתחרט חרטה אמיתית הוא יתרצה בסכום קטן או ימחל לו לגמרי, ואז לאחר שיתחרט חרטה עמוקה יבקש גם מהקב"ה שימחל לו, והקב"ה רוצה בתשובת עמו ישראל בפרט בימים אלו שהם ימי הסליחות המיועדים לתשובה, והקב"ה מתרצה בימים אלו כאשר רואה שאדם מתאמץ בכפרת עוונו.
בהצלחה רבה.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.