לימוד משניות לנפטר

אדם שלומד משניות לנפטר איזה מצוה אותו אדם קיים ואיזה מצווה הנפטר מקבל? שלום רב!טעמים רבים נאמרו בספרים הקדושים למעלה המיוחדת שיש בלימוד משניות לעילוי נשמת הנפטרים, וכמובן בראש ובראשונה הלומד משניות מקיים מצוות תלמוד תורה ששכרה מרובה מאוד, וכאשר הוא לומד לעילוי נשמת הוריו שנפטרו הוא מקיים בזה גם מצוות כיבוד אב ואם שהבטיחהקרא עוד...

אדם שלומד משניות לנפטר איזה מצוה אותו אדם קיים ואיזה מצווה הנפטר מקבל?

שלום רב!
טעמים רבים נאמרו בספרים הקדושים למעלה המיוחדת שיש בלימוד משניות לעילוי נשמת הנפטרים, וכמובן בראש ובראשונה הלומד משניות מקיים מצוות תלמוד תורה ששכרה מרובה מאוד, וכאשר הוא לומד לעילוי נשמת הוריו שנפטרו הוא מקיים בזה גם מצוות כיבוד אב ואם שהבטיחה לו התורה על כך אריכות ימים ושנים. בנוסף לימוד המשנה הוא טובה גדולה לנשמת הנפטרים (משנה אותיות נשמה). ועל ידי לימוד המשניות מעלין את נשמתם בגן-עדן, ומצילים אותם מדינה של גיהנם, וגם אדם זר שלומד משניות לעילוי נשמת נפטר הוא מציל את נשמתו מדינה של גיהנם.
בהצלחה רבה

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.