ברכה על נרות שבת

עד לפני כשנתיים הדלקתי נרות לשבת לפני הברכה ומאז שבני החליט ללמוד תורה בישיבה אמר שקודם מברכים ואח"כ מדליקים אני אומנם עושה מה שהבן שלי אמר אבל בכל פעם אני חושבת על המצית שאני מכבה אחרי הברכה ואני עוברת משהוא… מרגישה כאילו זה לא בסדר. האם להמשיך כך או אחרת ? ישנה מחלוקת גדולה מאודקרא עוד...

עד לפני כשנתיים הדלקתי נרות לשבת לפני הברכה ומאז שבני החליט ללמוד תורה בישיבה אמר שקודם מברכים ואח"כ מדליקים אני אומנם עושה מה שהבן שלי אמר אבל בכל פעם אני חושבת על המצית שאני מכבה אחרי הברכה ואני עוברת משהוא… מרגישה כאילו זה לא בסדר. האם להמשיך כך או אחרת ?

ישנה מחלוקת גדולה מאוד בין הפוסקים כיצד יש לנהוג בשאלה זו, יש הסוברים שיש להדליק ולאחר מכן לברך ויש הסוברים שיש לברך ולאחר מכן להדליק.
דעת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל היתה שיש לברך ולאחר מכן להדליק, וככל הנראה בנך לומד בישיבה שהולכים אחר מנהגיו, באם משפחתכם נהגה תמיד לא כך אלא כמנהג כל קהילות האשכנזים וחלק מהספרדים (כדעת הבן איש חי והכף החיים) להדליק ורק אחר כך לברך, את צריכה להמשיך לנהוג כפי שנהגת תמיד.
הרבה נחת ובהצלחה 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.