הליגה הלאומית נגד הלאום היהודי

שחקני כדורגל שומרי שבת זועמים על ההחלטה להעביר את המשחקים בליגה הלאומית ליום שבת • השחקן גיא דיין: ״במדינת ישראל הכל מותר חוץ מלהיות יהודי דתי״.

ככה, כמעט בלי שנשים לב, מקבלים פקידים זוטרים ובכירים החלטות שמשנות את הצביון היהודי של מדינת ישראל, ואט אט הופכים אותה להיות חלילה מדינה ככל המדינות הלא יהודיות. וכי לכך ייחלנו אבותינו במשך אלפי שנים? להתגורר בארץ שבה קדושת השבת נרמסת בראש כל חוצות, על ידי המוסדות הרשמיים של המדינה?

 

הסערה החדשה נוגעת בנושא ישן נושן: משחקי ספורט בשבת. כבר לפני עשרות שנים נעשה ניסיון למנוע את משחקי הספורט בשבת. הניסיון צלח באופן חלקי, כשליגת הכדורסל קיבלה החלטה אמיצה ונכונה – שבת הוא יום שבתון גם עבור שחקני הכדורסל ועובדי תעשיית הספורט.

 

בכדורגל התקבל הניסיון רק באופן חלקי, כשהליגה הלאומית לבדה החליטה לשבות בשבת קודש, לעומת הליגות האחרות שכן פועלות בשבתות.

 

אלא שבימים האחרונים קיבלה מנהלת הליגה החלטה שערורייתית, להעביר את המשחקים בחזרה ליום השבת, ולהעביר שידור חי שלהם בטלוויזיה.

 

ומה חושבים על כך השחקנים?

 

הם זועמים!

 

אפילו ארגון שחקני הכדורגל התגייס לעזרת הכדורגלנים שומרי השבת, ופרסם הודעה בה קרא לכלל הכדורגלנים להתגייס לעזרתם של הדתיים ושומרי המסורת. אבי איבגי, שוער מכבי הרצליה אף פרסם מכתב עצמאי, בו כתב לכלל השחקנים בליגה הלאומית: "תקשיבו חברים יקרים", כתב איבגי לכדורגלנים. "קיבלנו הודעה על כך שהולכים לשחק ביום שבת. אני מבקש מכל אחד ואחד, אם טיפה איכפת לו מכל יהודי ויהודי ואם חשובה לו השבת הקדושה, והדבר החשוב ביותר הוא הקדוש ברוך הוא שכולנו מאמינים בו, אפילו הרחוק ביותר בעם ישראל – אנא מכם, אני רוצה לארגן כבר מחר פגישה דחופה בעניין הזה שבה נוציא הודעה על הצעדים שאנו נוקטים בשביל למנוע את המשחקים בשבת. אנא מכם, תעזרו לי להילחם על העניין ולא לוותר”.

 

בהמשך פרסם שחקן הפועל עפולה גיא דיין פוסט נוקב בפייסבוק: "מדינת ישראל זו מדינת היהודים, אבל רק במדינה הזאת הכל מותר: הומואים ולסביות זה בסדר, זאת הבחירה שלהם. מחבל שבסך הכל רצח כמה יהודים חפים מפשע שובת רעב וכל המדינה לחוצה בשבילו, וכל הממשלה רוצה לעשות לו אווירון עם כפית של אוכל לפה שחס וחלילה לא ימות – זה בסדר".

 

"אבל להיות יהודי דתי ולשמור שבת – אוי ואבוי זה להשתגע, זה אסור. הכל חוץ מזה. אז אני אומר 'השם אחד ושמו אחד לעד', ורק הוא זה שיחליט מה יהיה ומתי ולא אף אחד מהבובות בטלוויזיה".