ירידה ברוחניות

שאלה: בימים האחרונים אני מרגישה שאני יורדת מבחינת רוחניות. ואיני מצליחה לעמוד מול היצר הרע, וכשאני מצליחה איני מרגישה סיפוק מזה. רציתי לבקש אם הרב יוכל בבקשה לתת לי מקורות טובים להתחזקות נגד היצר הרע ולהשיג סיפוק ועליה רוחנית ?!!   שלום רב! בימים אנו כשאנו מתחילים את חודש אלול, זו הזדמנות מצויינת להתחיל דףקרא עוד...

שאלה:

בימים האחרונים אני מרגישה שאני יורדת מבחינת רוחניות. ואיני מצליחה לעמוד מול היצר הרע, וכשאני מצליחה איני מרגישה סיפוק מזה. רציתי לבקש אם הרב יוכל בבקשה לתת לי מקורות טובים להתחזקות נגד היצר הרע ולהשיג סיפוק ועליה רוחנית ?!!

 

שלום רב!
בימים אנו כשאנו מתחילים את חודש אלול, זו הזדמנות מצויינת להתחיל דף חדש של התחזקות ועבודת השם כראוי.

האדם יכול להתחזק מהרבה כיוונים, הן מהכיוון של מחשבות על שכר ועונש, הן מהכיוון של מחשבות על הזכות הגדולה לקיים את מצוות השם יתברך, והן מרוב אהבה לשם והרצון לעשות לו נחת רוח.

צריך להוסיף ולומר שהאושר האמיתי והשמחה הפנימית נמצאים רק אצל מי שמשתדלת להתרחק מהיצר הרע ולחיות חיים של קדושה וצניעות. "בחוץ" אולי מוצאים הנאות רגעיות, אך לא שמחה פנימית אמיתית. אותן "הנאות רגעיות" בדרך כלל מביאות אח"כ למצב רוח ירוד ועצבות.

עוד חשוב לדעת שעל פי גדולי ישראל והצדיקים אנו נמצאים כעת ממש סמוך לביאת משיח צדקנו. למרות שלא ניתן לומר זמן מדוייק מתי היא יבוא, לא מסתבר שזה יקח הרבה שנים, לכן ישנם היום הרבה ניסיונות רוחניים קשים.
ידוע שבזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ממצרים ובזכותן גם עם ישראל יזכה לצאת בעז"ה בקרוב מהגלות. מי לא תרצה ליטול חלק בזכות הגדולה הזו ולהשתדל להיות בת צדקת וצנועה? הרי אין לך דבר גדול מזה!

מי שלא יתייאש ויחזיק את עצמו חזק, וגם אם הוא יכשל, הוא יקום שוב פעם וינסה מחדש (ולא משנה כמה פעמים הוא נופל), אין קץ לשכר שהוא יקבל ולתענוג הרוחני העצום שהוא ירגיש בזמן הגאולה. בספרים כתוב שבזמן הגאולה השלמה, כל אדם יקבל את דרגתו הרוחנית לפי הרצונות הרוחניים שהוא לו בזמן הגלות.

 חשוב לחשוב מחשבות חיוביות ולהיות בשמחה, זוהי הדרך הנכונה לעבוד את הקב"ה – לעבוד אותו מתוך שמחה, ובנוסף לכך, כשאדם נמצא בשמחה יהודית אמיתית, ליצר הרע הרבה יותר קשה להתגבר עליו.

בברכת כתיבה וחתימה טובה
יעקב