חתונה

      סיימתי שיעור ה' אחרי שלוש שנים בישיבה ושנתיים בצבא.. אני עומד להתחתן ממש עוד כמה ימים בעז"ה(אשמח לזריזות בתשובה..) מתוך הרבה תורה וניסיון לדבוק בה'. אבל מאוד מאוד קשה דווקא בתקופה האחרונה(אירוסין..) לשמור על עצמי. גם קצת נפילות באינטרנט ובעיקר הרהורים שז"ל… וזה מאוד כואב לי להקים את הבית שלי ככה כיקרא עוד...

 

   

סיימתי שיעור ה' אחרי שלוש שנים בישיבה ושנתיים בצבא.. אני עומד להתחתן ממש עוד כמה ימים בעז"ה(אשמח לזריזות בתשובה..) מתוך הרבה תורה וניסיון לדבוק בה'. אבל מאוד מאוד קשה דווקא בתקופה האחרונה(אירוסין..) לשמור על עצמי. גם קצת נפילות באינטרנט ובעיקר הרהורים שז"ל… וזה מאוד כואב לי להקים את הבית שלי ככה כי באמת תקופות ארוכות בחיים זה לא היה המצב והייתי מתגבר ועכשיו זה קשה לי מאוד! תודה מראש,

 

   

במבט של אמונה צריך להבין שאם דווקא בתקופה הזו נפלו עליך ניסיונות יותר קשים בענייני קדושה, יש לכך סיבה רוחנית, וזה מה שטוב עבורך, למרות שלנו הקטנים אין יכולת להבין מדוע זה כך ומה טוב בזה. באופן כללי אנחנו הרי יודעים שכל ניסיון שמגיע לאדם בא לרומם אותו בסופו של דבר (שכן כל נפילה לצורך עליה) ולהרבות את שכרו.
 
נכון שלא הצלחת לעמוד בכל המצבים, אבל עצם זה שניסית ועצם שלא רצית להכשל וכואב לך על הנפילות, זה כבר נחשב ל"עבודת השם", וזה דבר גדול וחשוב בשמים.
 
תשתדל כעת להסיח דעת לגמרי מכל מה שהיה עד עכשיו ולהתחיל ממש ברגע זה דף חדש. תעשה מאמצים שהימים האלו שנשארו לך עד החתונה יעברו מתוך התעלות רוחנית גדולה.
 
תכניס את עצמך מתוך שמחה רבה לעבודת השם כמו בימים הטובים, בלימוד חזק, בתפילות מעומק הלב וכו'. תהיה עסוק בעבודת השם באופן כזה שהלב שלך לא יהיה פנוי לכל המחשבות הלא טובות.
 
אך אל תתייאש ואל תכנס לעצבות אם אתה לא מצליח בכך בדיוק כמו שרצית, העיקר שמשתדלים.
 
חשוב שתרחיק את עצמך ממכשירים שאפשר לגלוש בהם באינטרנט, אפשר למצוא תחלופה לכל דבר ועניין.
 
תעשה מאמץ להיות כל הזמן במצב רוח טוב ובשמחה, גם משום  שאתה צריך לבוא בלב שמח ורגוע לחתונה, גם משום שזו הדרך הנכונה לעבוד את השם, וגם משום שזה יעזור לך להשתחרר מהנסיונות.
 
אני מברך אותך מכל הלב שתזכה לבנות בית נאמן בישראל, בית גדול בתורה, ביראת שמים, באהבת השם ובכל המידות הטובות, בית שתשרה בו השכינה ותמיד תראו ברכה והצלחה בכל מעשה ידיכם. הרבה הרבה מזל טוב!
 
יעקב
 

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.