כליים

      האם יש איסור כלאים באדנית שלא מחוברת לקרקע? האם מותר לזרוע שתי מינים אחד ליד השני באדנית אחת? ומה לעשות עם הצמחים שכבר גדלו?       בעיקרון יש איסור כלאיים גם באדנית שאינה מחוברת לקרקע, אמנם בדבר שאינו מחובר לקרקע האיסור הוא רק מדרבנן. ולכן אם זורעים שני מינים של זרעיםקרא עוד...

 

   

האם יש איסור כלאים באדנית שלא מחוברת לקרקע? האם מותר לזרוע שתי מינים אחד ליד השני באדנית אחת? ומה לעשות עם הצמחים שכבר גדלו?

 

   

בעיקרון יש איסור כלאיים גם באדנית שאינה מחוברת לקרקע, אמנם בדבר שאינו מחובר לקרקע האיסור הוא רק מדרבנן. ולכן אם זורעים שני מינים של זרעים העומדים למאכל באדנית אחת יש להרחיק ביניהם כ15 ס"מ, בנוסף אין לזרוע יותר מארבעה מיני ירקות בשטח של 60 על 60 ס"מ אף כשמרחיק ביניהם כדין.

יש לציין שגם כאשר זורעים מין אחד של ירקות קטניות או תבואה בעציץ אחד ומין שני בעציץ אחר סמוך לו, צריך להרחיק בין העציצים את המרחקים שהובאו לעיל, או לבנות מחיצה ביניהם.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.