שנת האבל

      אני בשנת אבל ורציתי לדעת אם מותר ללכת לחתונה שנערכת בבית מלון ביום שישי בצהריים ובזמן שיהיה מוזיקה אני אהיה בחדר שבבית מלון שבו נהיה עד מוצ״ש. תודה..        שלום רב.ההשתתפות בחתונה אסורה לאבל בין בזמן הריקודים ובין בזמן הסעודה וכו', רק באבלים הקרובים לחתן או לכלה שיהיה להם צערקרא עוד...

 

   

אני בשנת אבל ורציתי לדעת אם מותר ללכת לחתונה שנערכת בבית מלון ביום שישי בצהריים ובזמן שיהיה מוזיקה אני אהיה בחדר שבבית מלון שבו נהיה עד מוצ״ש. תודה..

 

   

 שלום רב.
ההשתתפות בחתונה אסורה לאבל בין בזמן הריקודים ובין בזמן הסעודה וכו', רק באבלים הקרובים לחתן או לכלה שיהיה להם צער מאי השתתפותם ניתן להתיר על ידי שהאבל משמש כמלצר בחתונה. אך בחתונת ידידים אין להשתתף בשנת אבל. ובשבת חתן בבית מלון, אפשר להקל במקום הדחק, ובפרט אם העדרותך מהשמחה תהיה ניכרת לכולם ותחשב כאבילות בפהרסיא.
בהצלחה רבה

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.