לימוד לקראת בר מצווה

       שנה הבאה בעז"ה יש לבן שלי בר מצווה. כמה זמן לפני בר מצווה עליו להתחיל ללמוד? האם המפגשים עם הרב שילמד אותו יהיו על בסיס של פעם בשבוע? הרב של המשפחה שלנו גר בעיר הסמוכה לעיר שלנו. במידה ונעשה שבת חתן איך נוכל לעשות זאת כאשר אנחנו לא נוסעים בשבת? האם במקרהקרא עוד...

 

   

 שנה הבאה בעז"ה יש לבן שלי בר מצווה. כמה זמן לפני בר מצווה עליו להתחיל ללמוד? האם המפגשים עם הרב שילמד אותו יהיו על בסיס של פעם בשבוע? הרב של המשפחה שלנו גר בעיר הסמוכה לעיר שלנו. במידה ונעשה שבת חתן איך נוכל לעשות זאת כאשר אנחנו לא נוסעים בשבת? האם במקרה כזה כדאי ללמוד אצל רב של השכונה? או שלפי תאריך לידה נעשה עליה לתורה ביום שני או חמישי? כמה כסף נהוג לשלם לרב עבור לימוד לקראת עליה לתורה? הנושא הזה פרוץ קצת. אודה על התשובה.

 

   

שלום רב!
 
בעניין הלימוד לבר מצוה אין בזה כללים אחידים, ואצל כל רב שמלמד לבר מצוה זה שונה.
 
קודם כל תמצאו רב שילמד את בנכם ואז תשאלו אותו לגבי הפרטים ששאלת. אין צורך להזדרז במיוחד, יש לכם עוד יותר משנה עד הבר מצוה, ולעת עתה זה עדיין מוקדם להתחיל ללמוד.
 
את העליה העיקרית לתורה עושים בדרך כלל בשבת, וכשעולים בשני או בחמישי זה לא במקום העלייה בשבת.
 
לפעמים ישנה עדיפות שהרב שמלמד לבר מצוה יגור במרחק הליכה מהבית כנסת שבו נעשית העלייה לתורה, אך אין זה חובה, ולא תמיד הרב שמלמד נמצא בזמן העליה לתורה.
 
הרבה נחת וברכה
יעקב

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.