מלכת אנגליה תשתחווה בפני הרב הראשי

 

 שמש עזה קופחת על ראשיהם של העוברים ושבים ברחובותיה של חולון. עוד יום קיצי, שאינו שונה בהרבה מזה שקדם לו ומזה שיבוא בעקבותיו.

בפינת הרחוב יושב הסנדלר בבגדיו המרופטים, על גבי ספסל הפוך, כשלפניו עגלת קניות שידעה ימים טובים יותר ומשמשת מקום אכסון לכלי העבודה שלו. ברמזור עומד אוטובוס עירוני, עמוס לעייפה. גברת עם סלים חולפת על פני חנות המכולת, עוצרת לרגע וסבה על עקבותיה כדי לקנות שקית חלב. הצלצול הבוקע מבית הספר הסמוך, נותן את האות, וזרם של ילדים שוטף את הרחוב.

זה התחיל ללא הודעה מוקדמת. אור משונה החל לזרוח על הרחוב. הגברת מניחה את הסלים, מיישרת את הגב ומרימה את מבטה אל על. נהג האוטובוס אינו יכול להתאפק, הוא יוצא לרגע מהאוטובוס כדי לראות מה זה האור המיוחד הזה. ילדי בית הספר הרועשים משתתקים באחת, ואפילו הפטיש הקטן נופל מידיו של הסנדלר. כולם עוצרים, מביטים אל השמים ורואים את האור הולך ומתחזק. זורח מקצה האופק ועד סופו.

"מה זה?" הם שואלים זה את זה, "מה זה האור הזה"?

          "אולי פיצוץ גרעיני חלילה?" שואל אחד הילדים שראה יותר מדי סרטים בחיים שלו.

          "אין מצב", עונה נהג האוטובוס, "זה בטח חייזרים".

          "אין דבר כזה חייזרים", פוסקת הגברת מהסלים. "זה כנראה תעלול שמישהו עושה לנו".

"ה-מ-ש-י-ח", זועק יחיא התימני הקשיש מהמרפסת הסמוכה.

כולם מפנים את מבטם ליחיא, נדים בראשם בצער. ככה זה נראה כשמזדקנים. מתחילים לדבר בלי קשר. מה קשור עכשיו משיח?

אבל יחיא מתעקש. "יהודים יקרים, שמעו מה אני אומר לכם, זה המשיח. חז"ל אומרים שכשמשיח יבוא הוא יקרא לעם ישראל "ענווים הגיע זמן גאולתכם, ואם אין אתם מאמינים ראו באורי שזורח". האור הזורח הזה הוא סימן שבאמת באה הגאולה ועוד מעט נשמע על בואו של המשיח.

הלם. תדהמה. שוק מוחלט. המשיח? מה זה אומר? רגע רגע, אנחנו רוצים הסבר!

אבל יחיא כבר לא שומע אותם. בקולו הצרוד הוא מתחיל לשיר ולרקוד בקצב תימני מסורתי, זועק לעוברי האורח המתקבצים מתחת לחלון ביתו, וקורא להם להצטרף אליו לריקוד. בינתיים מתחילים הסמארטפונים לצייץ. הרשת מלאה בציוצים. בכל קבוצות הווטסאפ מדווחים על בואו של המשיח. כלי תקשורת מכל העולם מעלים תמונות של יהודים שמחים רוקדים ברחובות.

"וואלה", זועק נהג האוטובוס. "אתם מרגישים את הקדושה באוויר? בא לי לבכות". הגברת עם הסלים נזכרת שבגלל החום היא לבשה היום חולצה ללא שרוולים. בלי לחשוב פעמיים היא עולה לבית הקרוב, מקישה על הדלת ומתחננת לבעלת הבית שתלווה לה איזה בגד צנוע יותר, אולי סוודר או משהו כזה. היא מתביישת לצאת כך לרחוב!

נהג האוטובוס גם הוא נזכר שהכיפה שלקח בשבוע שעבר לכבוד האזכרה של אמא שלו, עדיין נמצאת אצלו בתיק. הוא חוזר לאוטובוס וחובש את הכיפה. רחמים מהמכולת כבר חבש כיפה מהבוקר: "הרגשתי שמשהו גדול עומד להתרחש", הוא מסביר ודמעות של התרגשות חונקות את גרונו.

הרחוב כולו שטוף בהמולה קדחתנית. הורים ממהרים לקחת את הילדים, רוצים לקבץ את המשפחה בבית ברגעים הגדולים הללו. אנשים מבולבלים, המומים. ברשת ב' עוברים לשדר גל פתוח מההתרחשויות. אלפי אנשים התעלפו מהתרגשות, כוחות מד"א ואיחוד הצלה עמלים שעות נוספות. משפחות שלמות צועדות לעבר בתי הכנסת, מבקשות לקבל קצת הדרכה מהדתיים, אולי הם יודעים מה צריך לעשות עכשיו. הרבנים עולים לשידור ומנסים להדריך את הקהל, אבל גם הם מבולבלים ומתרגשים.

התקשורת ברחבי העולם מדווחת על מכתבי ברכה ששיגרו כל מנהיגי העולם לעם היהודי. אפילו השליטים הערביים שרק לפני דקות אחדות קראו ותכננו להשמיד את ישראל, יוצאים מגדרם כדי לשבח ולכבד את העם היהודי. האפיפיור ממהר להתפטר מהצלב הגדול, ולהכריז על פירוק הוותיקן. "ה' הוא האלוקים", הוא זועק. "אלוקי ישראל מלך על כל הארץ". חמינאי ואסד, הדלאי למה ומנהיגי הבודהיזם, כולם ממהרים לקנות כרטיסי טיסה, מבקשים להגיע לארץ ישראל, כדי שיכולו לברך את העם היהודי.

בצרפת, כך מדווחים כלי התקשורת, היהודים הפכו לגיבורי היום. כשהמקומיים רואים יהודי עובר ברחוב, הם מרימים אותו על כתפיהם ומובילים אותו למחוז חפצו בשירה ובריקודים. בבריטניה נהגי המוניות המפורסמים של לונדון מסיעים חינם את היהודים, והמלכה אליזבת' משתחווה לרב הראשי, מתחננת אליו שיסדר לה פגישה עם המשיח לשנה הקרובה, אם הדבר אפשרי כמובן.

 

אני מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח, ואף על פי שיתמהמה, עם כל זה אחכה לו בכל יום שיבוא!