עיתונאים וסלבריטאים לומדים גמרא

תחת קורת גג אחת התכנסו בכירי עולם התקשורת והפרסום מהמגזר החרדי והמגזר הכללי • כך זה נראה.

עקיצה שנשלחה ב'טוויטר', בין עיתונאים ואנשי תקשורת, הפכה לאתגר, הרמת כפפה והופ… שיעור גמרא.

 

את השיעור מסר הרב צבי אליהו, בנו של הרב הראשי לשעבר הרב ישראל מאיר לאו. תחת קורת גג אחת התקבצו קבוצת אנשי תקשורת בכירים: האסטרטג ויועץ התקשורת החרדי ירח טוקר, דובר צה"ל לשעבר תא"ל (במיל') אבי בניהו, אלדד יניב, נדב אבוקסיס, יועז הנדל, אלון פנקס, איציק סודרי וישראל כהן.

 

"האווירה היתה נהדרת", מספר לנו ירח טוקר שהיה מיוזמי הרעיון. "הרגשת את המחיצות מתפרקות מאליהן. לימוד הגמרא ספר בסיסי בלימודי היהדות, הכניס את כל המשתתפים בשיעור לאווירה אחרת, כנה יותר. זה היה אחד הרגעים שבהם אתה רואה בצורה ברורה שעם ישראל כולו קרוץ מחומר אחד, ולא משנה הצבע של הבגדים או גודל הכיפה שאתה חובש לראשך".

 

נדב אבוקסיס, שכאמור היה גם הוא בין משתתפי השיעור, תיאר את ההתרחשות ובעיקר את מה שקרה לו מיד לאחריה. בשורות הבאות אנו מצטטים את דבריו:

 

מגדלי עזריאלי קומה 42. המארח: אבי בניהו.

 

שיעור גמרא שני שהחל בתור הלצה בטוויטר, בשיתוף אנשי שמאל, ימין, דתיים חילונים.

 

את השיעור מעביר הרב צבי לאו, בנו של הרב הראשי לשעבר. עילוי.

 

מסיימים את השיעור, ונכנסים למעלית יועז הנדל (ראש מערך ההסברה לשעבר של נתניהו) אלון פנקס (קונסול ישראל לשעבר, בניו יורק) ואנוכי.

 

בתוך המעלית מקבץ אנשים, וביניהם אישה מאוד נחמדה, שזיהתה חלק מאיתנו ״הו, אותך אני מאוד אוהבת״, היא אומרת לי. ״אותך לא!״, היא פונה לעברו של יועז.

 

לרגע הייתי בטוח שהיא צוחקת, אבל היא המשיכה וסיבותיה עימה, לומר ליועז מדוע היא לא אוהבת אותו. לא נעים, אבל בסדר.

 

ביציאה מהמעלית, בעודנו באים לאסוף את תעודות הזהות שלנו, אמרתי לאישה, ״את יודעת מדוע פגשת את כולנו? באנו לכאן ימין ושמאל, חילונים דתיים, כדי להוכיח שזה אפשרי, וללמוד גמרא יחד״

 

״גמרא? איכס!״

 

זה מה שהיה לאישה המאוד נאורה הזו לומר.

 

ישראל 2016.

 

ועדיין, ולמרות הכל, אני אופטימי, היא לא הרוב, והיא לא מייצגת.

 

היא רק מוכיחה דבר אחד, אין צד לבהמות.