"מזל שהלכתי לשיעור תורה"

יעקב ליפשיץ, צעיר לפני גיוס ממודיעין עילית, מספר על המהפך שהמדרשיה עשתה לו בחיים.

"אני בא מרקע דתי. ההורים שלי עלו לארץ מאוקראינה וחזרו בתשובה. למעשה למדתי במוסדות חינוך דתיים, אבל בהמשך איבדתי את הדרך ודי יצאתי מהעולם הזה של לימוד תורה וקיום מצוות.

 

במילים אחרות, הייתי חילוני". יעקב ליפשיץ בן 18 וחצי. אוטוטו הוא מתגייס לצבא: "השאיפה שלי היא להתקבל לגולני" הוא אומר, "אני מלא תקווה שאצליח להגשים אותה".

 

לפני קצת יותר משנתיים, חברים מהשכונה באו ליעקב והציעו לו להצטרף איתם לשיעור תורה חוויתי במדרשיה בעיר מודיעין בה הוא מתגורר. "זה לא ממש מדרשיה, זה יותר שיעור כזה בבית הכנסת השכונתי 'מגדל דוד', אבל זה סגנון של מדרשיה. יש אווירה טובה, לומדים נושאים מעניינים בצורה נעימה ומתוקה לנפש".

 

"למדנו גמרא, פרשת שבוע, קצת מוסר והלכות בנושאים בסיסיים הנוגעים לחיי היום יום. שנתיים למדתי במדרשיה, קניתי המון ידע לחיים".

 

אתה שמח שהציעו לך להצטרף למדרשיה?

 

"ברור. אני תמיד אומר: מזל שהלכתי לשיעור תורה הזה. זה שינה לי את החיים. התחלתי להתבונן על החיים בצורה נכונה יותר. לימוד התורה מזכך את הנפש, הוא עושה לך טוב. באתי חילוני ויצאתי דתי. שומר מצוות ומשתדל להיות אדם טוב יותר. ואני לא יחיד, היינו קבוצה של חברים, כולנו שמחים על הצעד הזה. אף אחד מאתנו לא התחרט על ההצטרפות לשיעור תורה.

 

"הרבנים שמסרו את השיעורים ושעשו לנו את הפעילות עזרו לנו, לא רק בלימוד התורה אלא גם בנושאים שונים. היו לי פה ושם בעיות, ותמיד מצאתי אוזן קשבת, יעוץ מתלמיד חכם שהראש שלו פתוח להבין כל דבר, ולא פעם גם עזרה של ממש. התקשרו בשבילי ועזרו לי בדרכים שונות ומגוונות. המדרשיה היא לא רק מקום שבו לומדים תורה, היא מקום שבו לומדים לחיות נכון, וליהנות מהחיים".