לחיות איתה

אביב אלוש החליט להתחיל לחיות עם התורה? כך לפחות זה נראה לפי התמונות שהוא מעלה לאינסטגרם.

זה כבר לא חדש. שחקן ידוע, או איש תקשורת מפורסם מתחיל להתקרב ליהדות. בהתחלה הוא רק שומר קצת שבת, זה ממשיך בהנחת תפילין, ועובר לחבישת כיפה. מי לא היה שם? אורי זוהר, גולן אזולאי, סיוון רהב מאיר, איה קמרמן, יהודה ברקן, צבי יחזקאלי, והרשימה עוד ארוכה ארוכה.

 

 בימים האחרונים החל השחקן המפורסם אביב אלוש לפרסם תמונות שלו כשהוא מעוטר בתפילין, כיאה וכיאות ליהודי שהחל להתקרב לאביו שבשמים.

איך זה קורה? מה עובר עליהם? למה הם עושים את זה? חלקם הגדול זנחו בכלל את הקריירה המוצלחת שלהם ועברו לחיות חיי תורה ומצוות. אחרים ממשיכים בקריירה אך מגבילים את עצמם לתכנים שאינם נוגדים את ההלכה או את רוח היהדות.

   
 התמונה שהעלה לאינסטגרם  

התשובה היא פשוטה. בכל לב יהודי קיים ניצוץ קטן של אמונה בבורא עולם. חז"ל אומרים לנו שבכל יום ויום יוצאת 'בת קול' מהר סיני, וקוראת "שובו בנים שובבים". הקדוש ברוך הוא קורא לנו לחזור אליו.

שואל הבעל שם טוב הקדוש, הרי אף אחד לא שומע את אותה 'בת קול', אז למה היא יוצאת מהר סיני בכל יום? מה זה מוסיף?

 

אלא, עונה הבעל שם טוב, הבת קול הזו מהדהדת בכל יום בליבו של כל יהודי. לכל אחד יש כזה רגע קטנטן של מחשבה על חזרה בתשובה. זהו אותו רגע בו הבת קול הזו מגיע אליו, לנשמה שלו ומנסה להחזיר אותו לאביו שבשמים.

 

השאלה היא רק מה אנחנו עושים עם המחשבה הקטנה הזאת. אם אנחנו מטים את האוזן כדי להקשיב לה, ומתקדמים אתה הלאה בחיים לחיי תורה ומצוות, או שאנחנו ממשיכים לדחוק אותה לפינה הקטנה והנשכחת בירכתי הלב, ומתמקדים בהמשך העשייה הגשמית והרחוקה מהתורה הקדושה.

 

אביב אלוש כבר החל להטות אוזן.

ומה איתך?