אור היהדות זורח בקרית גת

צעירים תושבי קרית גת מתכנסים מדי ערב למדרשיה בה הם לומדים תורה ומתקרבים לה׳ • בקיץ פועלת שם ׳ישיבת החופש הגדול׳.

מדי ערב הם מתכנסים. קבוצה של צעירים מבתי הספר הממלכתיים בעיר. נערים בגילאי העשרה המבקשים להעשיר את ידיעותיהם ביהדות.

 

"יש לנו כאן קבוצה איכותית מאוד" אומר הרב אריאל מסעוד, מרבני המדרשיה. "אנחנו יושבים כאן כל יום במשך כשעתיים, פותחים בשיעור בספר 'חובת התלמידים', שהוא ספר מרגש מאוד המלהיב את הלב לעבודת הבורא.

 

"בהמשך יש שיעור בגמרא, במסכת תענית של התלמוד הבבלי. מתבלים את הלימוד בהרבה דברי מוסר והתחזקות. החברה כאן מקבלים על עצמם קבלות טובות, שמירת שבת, הימנעות מלשון הרע ועוד".

 

יש פעילות מיוחדת לימות הקיץ?

 

"בימים אלו אנו פותחים בעזרת ה' את 'ישיבת החופש'. עד עכשיו הלימוד במדרשייה היה רק בשעות אחה"צ. בישיבת החופש תהיה פעילות בעז"ה גם בבוקר, ואנחנו מקווים להכפלת מספר המשתתפים ואף יותר.

 

"בסך הכל יש היום צימאון גדול ליהדות. בכל מקום שאתה הולך אליו. הצימאון הזה לא פוסח גם על קרית גת. באים לכאן נערים שלא קיבלו בבתי הספר כמעט שום מידע על היהדות. הם רוצים לדעת עוד, להכיר את התורה של עם ישראל, שבזכותה אנחנו כאן, ושמלווה אותנו דורות רבים כל כך.

 

"אנחנו עושים הכל כדי להרוות את הצימאון, כשהשאיפה היא כמובן להגיע עם בחורים שיוצאים מהמדרשיה ונכנסים לישיבות הקדושות, שם הם יוכלו להתפתח להיות תלמידי חכמים, ויום אחד הם עצמם ישבו שוב במדרשייה, וילמדו נערים אחרים את תורת ה'".