צא מהמגרש!

את החופש הגדול יעבירו רוב בני הנוער בישראל במעבר חדגוני ממסך המחשב אל מגרש הכדורגל וחוזר חלילה • הרב חיים גולדברג מציע לך לצאת מהקופסה ולהצטרף לסוג אחר של בילוי, רוחני ונעלה יותר.

מד החום ממשיך לטפס בהתמדה. אנשים צועדים ברחובה של עיר, ומנגבים אגלי זעה המבצבצים במצחם שוב ושוב. השמש יוקדת בעוז והעשב הירוק כבר מזמן הפך צהבהב חיוור.

 

הקיץ בעיצומו ועמו נישא באוויר ריחו של החופש הגדול.

 

מה נעשה בחופש? זו שאלה שרוב בני הנוער שואלים. התשובה גם היא ברורה לרוב רובם. את החופש הם יעבירו בקריאת ספרים במקרה הטוב, או ברביצה ממושכת מול מסך המחשב, וירידה למגרש הכדורגל בשעות אחר הצהרים.

 

כדורגל שיחקת גם בשנה שעברה, ואולי תשחק גם בשנה הבאה.

 

השנה, ארגון 'אחינו' מציע לך להצטרף לחוויה רוחנית מטלטלת: הצטרפות לישיבת החופש הגדול.

 

זוהי ישיבה שמקבלת אל חיקה כל צעיר יהודי המתעניין ביהדות. היא פועלת בשעות אחר הצהרים עד סיום שנת הלימודים, ולאחר מכן תתחיל לפעול גם בשעות הבוקר, במתכונת של ישיבה אמיתית.

 

סדרי הלימוד מורכבים משיעורים ולימוד בחברותות, תפילות במניין וברוב עם, ארוחות משותפות וגם הפסקות לחילוץ עצמות. רמת הלימוד מותאמת במיוחד לצעירים שמגיעים ממערכת בתי הספר הממלכתית, ושמבקשים להעשיר את הידע שלהם ביהדות, בתורה ובלימוד הלכה.

 

"כל תלמיד בחטיבה או בתיכון שקורא את הדברים, יכול לפנות לארגון 'אחינו', ולהצטרף לפעילות באזור המגורים שלו. לא בכל עיר יש פרויקט כזה של ישיבת החופש הגדול, אבל בכל עיר יש מדרשיות, יש את הרב המקומי או הפעיל המקומי.

 

"עכשיו זה בדיוק הזמן המתאים להצטרף, החופש כבר בפתח וזו ההזדמנות של כל צעיר ישראלי לחוות, ולו פעם אחת, את הטעם המתוק של לימוד התורה, את אורח החיים הישיבתי ואת האווירה המיוחדת הזאת של לימוד בבית מדרש כשאתה מוקף בספרים ובלומדי תורה רבים נוספים.

 

"אנחנו ב'אחינו' עושים הכל כדי לסייע למי שמעוניין להצטרף לחוויה הנהדרת הזאת. יש הסעות, ארוחות, שיבוץ מתאים למקומות לימוד וביקורים בישיבות גדולות ובבתיהם של גדולי ישראל לקבלת ברכה".