הקשר המפתיע בין תפילין לנקודות לחיצה

כל ילד יהודי שמגיע לגיל מצוות מקבל על עצמו את המצווה להניח תפילין בכל יום, ואפילו מי שאינו יהודי מכיר את התפילין ואת המנהג.

 

כל ילד יהודי שמגיע לגיל מצוות מקבל על עצמו את המצווה להניח תפילין בכל יום, ואפילו מי שאינו יהודי מכיר את התפילין ואת המנהג. ד"ר סטיבן שרם, כירופרקט ומדקר סיני שאינו יהודי, הבחין יום אחד בכך שהנקודות בהן מניחים את התפילין על הראש הן נקודות המשפרות את הריכוז. לאחר שחקר קצת יותר, גילה כי שילוב נקודות הלחיצה שהתפילין מפעילים על הראש עם נקודות הלחיצה שהתפילין מפעילים על היד, עוזר למנוע את רוב המחלות והתחלואות. המשיכו לקרוא וגלו את הקשר המפתיע שבין התפילין לנקודות הלחיצה ולבריאות הגוף והנפש.

 

 

 

תפילין של ראש

את התפילין של הראש מניחים על קו השיער שעל המצח בין העיניים. רבים עושים את הטעות של להניח אותן על המצח ישירות, ובכך לא יוצאים מידי חובת המצווה, וכן לא מניחים את הקופסה בנקודת הלחיצה הנכונה, DU-24, אשר נקראת גם "הארמון האלוהי". נקודת הלחיצה הזו אחראית על הרגעת הנפש ומיקוד המחשבה במטרות ובשאיפות.

הקופסא לוחצת גם על נקודת DU-23, או בשמה האחר "כוכב עליון", אשר בתרבות הסינית מייחסים לה את הכוח לספק לגוף אנרגיה.

הקשר שבין הרצועות מאחורי הראש בבסיס הגולגולת, לוחץ על נקודה DU-16, הנקראת גם "כרית הרוח" ומזוהה עם שיפור הזיכרון והריכוז.

 

 

 

תפילין של יד

את התפילין של היד מניחים על היד החלשה ולכל עדה הנוהג שלה בנוגע למיקום המדויק של רצועות התפילין לאורך האמה וכף היד. לכן בחלק מן המנהגים תמצאו פחות נקודות לחיצה מאשר באחרות, אך כולן כוללות את הנקודות המרכזיות והחשובות לשיפור הבריאות הכללית על פי ד"ר שרם.

את הקופסה מניחים על שריר הזרוע הדו ראשי במרחק 2 אצבעות מהמרפק, על נקודת הלחיצה LU-3, "חלון לשמים", אשר עוזרת למנוע ולטפל בדיכאון, אסתמה ובעיות בזיכרון.

 

 

את הרצועה מלפפים סביב האמה 7 פעמים. במסורת הספרדית והחסידית מהפנים אל החוץ, ובמסורת האשכנזית מהחוץ אל הפנים. הרצועה לוחצת על הנקודות הבאות לאורך האמה וכף היד:

 

HE-7 – נקודה זו עוזרת להתגבר על צרות רגשיות ומחשבות יתר עליהן, ובכך גם מסייעת לשפר את איכות השינה ועוזרת לפתור בעיות של נדודי שינה. היא גם מונעת בחילות ופחדים, ומאזנת את פעילות הלב.

 

SI-3 – נקודה זו עוזרת להיפטר מכאבים באמה, ביד, בגרון, באוזניים ובגב, מונעת צוואר תפוס, מפיגה עודף חום מהראש, מהאוזניים ומהעיניים (מפיגה גם אדמומיות). בנוסף לכל היא עוזרת למי שסובל מהזעת לילה.

 

LU-7 – נקודה זו עוזרת להתגבר על תסמיני השפעת, כולל כאבים בכלל הגוף, אף מנוזל, גרון דואב ועיטושים מרובים.

 

LI-4 – נקודה זו משפרת את פעילות המערכת החיסונית, מווסתת את פעולת בלוטות הזיעה, עוזרת לפתור בעיות שקשורות לאיברי הפנים (כאבי שיניים, אלרגיות, פצעונים, בעיות עיניים וכו'…) וביחוד עוזרת למנוע כאבי ראש הקשורים לסינוסים וכאבים כרוניים באופן כללי.

 

LU-9 (ספרדים וחסידים בלבד) – נקודה זו עוזרת למנוע שיעול, אסתמה, צפצופים בנשימה ואף מנוזל כרוני, ועוזרת להפיג כאבים במפרק כף היד ולאורך האמה.

 

 

נוסף לנקודות הלחיצה האלה, התפילין מפעילים לחץ על כ-50 נקודות לחיצה שונות לאורך הזרוע, ומסתבר כי גם לסדר הנחת התפילין יש חשיבות בריאותית הקשורה אליהן. נקודות כמו SI-3 ו-LI-4 שבכף היד מגורות רק לאחר הפעלת הנקודות DU-24, DU-23 ו-DU-16 שעל הראש, ואכן סדר הנחת התפילין מתחיל בראש ונגמר בכף היד.

 

אז מסתבר שלא סתם כבר אלפי שנים יהודים בכל העולם מתחילים את היום עם הנחת תפילין. אם זנחתם את המנהג הזה עם השנים, יתכן שתרצו להחזיר אותו לחייכם וגם אם לא, לפחות תוכלו לנצל את המידע הזה כדי ליהנות מהבריאות והצלילות שנקודות הלחיצה האלה יכולות לספק לגופכם ולנפשכם.

 

 

 

מתוך בא במייל