להניח תפילין ולשים ציצית בשבת, מותר?

      שלום כבוד הרב, אני חילוני כרגע אבל נכנס בי רצון להניח תפילין ולשים ציצית בשבת, אבל הבעיה שאני מחלל את השבת. אז מה לעשות לשים ציצית ולהניח תפילין או לא??        שלום לך צדיק,קודם כל ברצוני לומר לך שזה שנכנס בך רצון להניח תפילין ולשים ציצית, מראה שזכית בכך שאבינו שבשמיםקרא עוד...

 

   

שלום כבוד הרב, אני חילוני כרגע אבל נכנס בי רצון להניח תפילין ולשים ציצית בשבת, אבל הבעיה שאני מחלל את השבת. אז מה לעשות לשים ציצית ולהניח תפילין או לא?? 

 

   

שלום לך צדיק,
קודם כל ברצוני לומר לך שזה שנכנס בך רצון להניח תפילין ולשים ציצית, מראה שזכית בכך שאבינו שבשמים הקדוש ברוך הוא אוהב אותך ורוצה לזכות אותך במתנות יקרות ונפלאות, שאלו המצוות שהוא נתן לנו מרוב אהבתו אלינו. זה לא שסתם כך הרצונות האלו הופיעו אצלך, אשריך שזכית!
 
אתה יכול להניח תפילין וציצית למרות שאתה עדיין מחלל שבת, ובכך תעשה נחת רוח לשם יתברך ותזכה בעקבות כך לשכר משמים.

אם במשך הזמן תמשיך ותתחזק בעוד מצוות, כגון לימוד תורה, שבת, תפילות וכו', זה יתרום לך לחיים המון, ויהיו לך כאלו זכויות, שלא ניתן בכלל להתחיל לתאר אותם. 

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.