החופש הגדול לאלוקים

בקרוב תסתיים שנת הלימודים, ויותר ממיליון תלמידים יצאו לחופשת הקיץ הארוכה, כמה מאות מתוכם יצטרפו למסע של חוויה רוחנית יוצאת דופן ב׳ישיבת החופש הגדול׳.

שמש קיצית קופחת על ראשינו, אגלי זעה מתגלגלים במורד הגב. הלימודים הופכים מתישים ומעיקים, ובאוויר מורגש היטב ריח החופש. החופש הגדול.

 

למעלה ממיליון ילדים ונערים יצאו לחופשת הקיץ הנמשכת חודשיים תמימים. רובם המכריע יחפשו תעסוקה מדי בוקר, אחרים ידבקו במגרש מחוסר ברירה אחרת, ולא מעט יצאו לחפש לעצמם עבודה מזדמנת, כדי להתפיח מעט את הארנק הצמוק.

 

אך מבין אותם מיליון תלמידים, יהיו גם כמה מאות שינצלו את החופש הארוך והמשמים, למסע מרתק ומרגש, אל תוך עולם רוחני, גדוש ומלא בחכמה עתיקה, מוסר, אורחות חיים ותובנות שילוו אותם לאורך ימים ושנים.

 

הנערים האלו יבואו השנה מאזור השרון. הם יצטרפו ל'ישיבת החופש הגדול' שתיפתח הפעם בשני מקומות. האחת בהרצליה, והאחרת בפרדס חנה. גם ביתר ערי הארץ תתקיים פעילות רוחנית, במדרשיות ובכלל. מומלץ ליצור קשר עם 'אחינו' על מנת להתעדכן ולקבל מידע על שיעורי תורה קרובים לביתכם.

 

הרב אהרן ידלר, מרבני 'אחינו', ופעיל וותיק בקרב נוער מתחזק, מתאר את ישיבות החופש הגדול הפועלות השנה.

 

"ישיבת החופש הגדול בהרצליה" אומר הרב ידלר, "פועלת בראשות הרב גבאי שמנהל פעילות של חיזוק כל השנה. בחופש הגדול אנחנו מפעילים שם ישיבה בצהרים מ-16:00 עד 19:00. יתקיים לימוד בחברותא באווירה ישיבתית ובסגנון מותאם למי שאינם באים מרקע תורני מובהק. לאחר הלימוד תהיה ארוחת ערב משותפת, באווירה נחמדה ונעימה. ללימוד בישיבה תתלוה המון פעילות של ביקורי בית, ביקורים בישיבות גדולות ומפורסמות, כניסה לגדולי ישראל לקבלת ברכה ועצה ועוד.

 

"בנוסף הקמנו בימים האחרונים 'בית חיזוק' בפרדס חנה, הפועל גם הוא במתכונת של 'ישיבת החופש הגדול'. למקום מגיעים צעירים גם מזיכרון יעקב ומאור עקיבא, בהסעות שאנחנו מארגנים להם. הפעילות בבית החיזוק מתחילה מ-16:30 אחה"צ. מגיעים אברכים תלמידי חכמים ממודיעין עילית ומבני ברק, ולומדים עם הנערים בחברותא. שיחות להעצמה אישית ועוד.

 

"הישיבה הזאת עומדת בראשותו של רב העיר, הרב צדקה. למעשה הרב צדקה מפעיל במקום מדרשיה שנותנת מענה לכחמישים נערים מדי ערב. אנחנו מצטרפים להצלחה ומרחיבים את הפעילות, ובעצם הופכים את המדרשיה לישיבה עד אחרי החופש, כשהמטרה היא להקים במקום ישיבה קבועה לצעירים מתחזקים, בראשותו של הרב צדקה".

 

הרב ידלר מציין כי הפעילות בהרצליה ובפרדס חנה, תורמת למתחזקים מכל רחבי האזור: "רק לפני יומיים התקשרה אלי אמא שמתגוררת במושב באזור, ושהחלה באחרונה להתקרב לדת. היא ביקשה ממני שאסייע לה למצוא פתרון לשני הבנים שלה, אחד בכתה ג' ואחד בכתה ח', ושאשלב אותם במסגרות חינוכיות תורניות. עם הילד הקטן הסתדרנו בקלות, על ידי שילובו בבית ספר תורני באזור, אבל הילד הגדול זה סיפור אחר. אתה לא יכול לקחת אותו ולהכניס אותו ברגע אחד לישיבה. הוא אמנם ילד מוכשר מאוד ולא צפויה לו בעיה בהבנת הגמרא גם ברמה גבוהה בעזרת ה', אבל צריך הכנה, אי אפשר להפיל אותלו ברגע אחד מבית ספר חילוני לבית ספר חרדי.

 

"המדרשיה בהרצליה, משמשת פתרון נהדר. הילד נשאר בינתיים בבית הספר הממלכתי, אבל מתחיל ללמוד בערב, להכיר את עולם המושגים התורני, ורק אחר כך נוכל בעזרת ה' לשלב אותו, אולי אפילו בחודשים הקרובים, במוסד תורני שמתאים לו.