ראש העיר בני ברק: "לבוגרי ישיבות יש ראש פתוח לקלוט, להבין ולשלוט בחומרים חדשים"

הרב חנוך זייברט, ראש העיר בני ברק, מזכ״ל תנועת אגודת ישראל ומייסד מוסדות מגן הלב, מספר על המסלול שעשה מישיבת חסידי גור ועד למקום בו הוא נמצא כיום.

הרב חנוך זייברט, ראש העיר בני ברק בשנתיים האחרונות, למד בשנות נעוריו בישיבת חסידי גור. בהמשך עבר להתגורר לאחר נישואיו באשדוד, שם הפך מתלמיד ישיבה לאיש עשייה נמרץ ורב פעלים.

 

עד היום, כשהוא מכהן כראש העיר הצפופה בישראל, וכשעל כתפיו עול כבד של פעילות ציבורית בלתי פוסקת, מקפיד הרב זייברט לקחת הפסקה מדי יום שישי, ולצאת לבית החולים שיבא בתל השומר. שם, כמנהגו מימים ימימה, הוא צועד בין חדרי האשפוז במחלקות השונות, מחלק ממתקים לילדים וסנדוויצ'ים למבוגרים, עובר מחולה אחד למשנהו, מקיים בהידור רב את מצוות 'ביקור חולים', ומעלה חיוך על פניהם המיוסרות של אלפי בני אדם.

 

בשיחה מיוחדת עם אתר 'אחינו', מספר הרב זייברט על הדרך שעשה מהישיבה ועד כס ראשות העיר בבני ברק. "אני היום ראש עיר" הוא אומר, "אבל לא נולדתי כאן בלשכה. התחלתי את דרכי בתלמיד ישיבה, למדתי תורה והחכמתי. אנשים שואלים אותי היום מאיפה הידע הרב שלי במקצועות שונים, ואני תמיד נהנה להפתיע אותם ולומר להם שהידע מגיע מלימוד של החומר בלשכתי, אני עובר על החומר ויודע אותו. בלי ללמוד באוניברסיטה ובלי להיות מומחה לעניינים אלו.

 

לימוד התורה פותח את הראש של הלומד. מי שהורגל ללמוד תורה, מי ששקד על לימוד התורה במשך שנות לימודו בישיבה, יש לו ראש פתוח ללמוד, להבין ולשלוט בחומרים חדשים שהוא לומד במהירות ובלי כל קושי.

 

ניהלתי מוסדות רבים עד כה. הקמתי ופיתחתי מוסדות במערכת החינוך המיוחד במערכת החינוך הרגיל ובתחומי חסד שונים. אני יושב היום מול קבלנים, מהנדסים, מתכנני ערים, אני חבר בוועדה המחוזית לתכנון ובניה, ישבתי במנהל מקרקעי ישראל ובכל המקומות שישבתי לא נפלתי מרואי חשבון, עורכי דין ואנשים מכל המקצועות שהשתתפו בישיבות. לא הרגשתי נחיתי לידם כי הידע שלי לא היה פחות משלהם, ואם כן, אני תמיד יכול להשלים את מה שחסר בקלות וללא קושי מיוחד.

 

"כל אחד יכול לשבת וללמוד תורה, להקדיש את שנות הנעורים שלו ללימוד בישיבה, ובשעת הצורך כאשר יצטרך להביא פרנסה לביתו, יוכל להשתלם במקצוע שהוא רוצה להשתלם בו ולהתפרנס בריווח בעז"ה. המציאות מראה שבחורי ישיבה מצליחים בכל תחום לימוד שאליו הם פונים לאחר לימודם בישיבה".