"הישיבה מכינה אותך לכל תפקיד"

ראש העיר ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין מספר על זיכרונותיו מהישיבה ועל הכלים שרכש בשנות נעוריו, בין סדרי הלימוד.

"שבע שנים חבשתי את ספסלי הישיבה, מהבר מצווה ועד החתונה", כך הרב מאיר רובינשטיין, ראש העיר ביתר עילית, העיר היהודית הגדולה ביותר שמעבר לקו הירוק.

 

רובינשטיין החל את דרכו בעסקנות הציבורית כמנהל מוסד חינוכי, המשיך כפעיל פוליטי, חבר מועצת העיר ביתר עילית ולאחר מכן נבחר לראשות העיר פעם אחר פעם.

 

את עבודת העירייה הוא מנהל ביד רמה. החלטות מתקבלות על שלחנו מדי דקה. כבישים חדשים, כיתות נוספות, קבלת עובדים נוספים לעבודה ושיפור המראה הכללי.

 

"העבודה הציבורית לא פוסקת לרגע" אומר רובינשטיין. "בלי לשים לב אתה שוקע פנימה ועסוק ללא הרף בקבלת החלטות ובניהול צרכי ציבור. למזלי הרב, את החינוך שלי קיבלתי בישיבה הקדושה, מה שהכין אותי נפשית למצב הזה של יציאה ממסגרת ה'עצמי', והמעבר לתפקיד של משרת של הציבור.

 

"באופן כללי, הישיבה עיצבה את האישיות שלי. כל מי שאני היום, זה הישיבה נתנה לי. שם למדתי תורה, שם שיפרתי את המידות שלי ושם בעצם הפכתי מילד מבולבל לאדם בוגר ומוכן לחיים.

 

את הילדים שלך תשלח לישיבה?

"מה השאלה בכלל. ילדי לומדים וילמדו בישיבות בעז"ה. זה החינוך שהם מקבלים בבית וזו הדרך שהם יודעים שהיא הנכונה והטובה ביותר.

 

ומה לגבי השכלה גבוהה? רכישת מקצוע לחיים?

"הלימוד בישיבה הוא ההכנה הטובה ביותר לחיים. אם אתה לוקח ילד ומלמד אותו נגרות במשך כמה שנים, ייתכן שהוא יצא נגר טוב, אבל הוא לא יהיה מסגר. אם תלמד אותו פחחות, הוא לא יוכל להיות מכונאי, ואם תשלח אותו ללימודי פסיכולוגיה הוא לא יוכל להיות מרצה להיסטוריה.

 

"הלימוד בישיבה אולי לא מקנה לילד מקצוע גשמי, אבל הוא נותן לו בראש ובראשונה מקצוע רוחני ונעלה יותר, ומעבר לכך הוא גם מכין אותו לחיים הגשמיים בעולם הזה. כי מי ששקד במשך שמונה שנים על לימוד התורה בישיבה הקדושה, כשהוא מגיע אחר כך ללמוד מקצוע, הלימוד בא לו יותר בקלות.

 

"היום כולם כבר מודעים לכך. הוכח בצורה ודאית, שלימוד בישיבה מחדד את השכל, מרחיב אופקים ומאפשר לבוגרי הישיבות להצליח מאוד בלימודי תכנות, פסיכולוגיה, משפטים וכל המקצועות הנלמדים במכללות.

 

יש היום מכללות שלמות שעובדות עם בוגרי ישיבות, והבוגרים שלהן אינם נופלים במאומה, ואפילו נמצאים ברמה גבוהה יותר מהבוגרים של המכללות האחרות שכל החיים הכינו אותם עם לימודי חול, מתמטיקה, שפות, היסטוריה ועוד ועוד. הם אומנם באים עם תעודת בגרות,

 

אבל בלי ספק בוגרי הישיבות מצליחים לא פחות, ואפילו הרבה יותר.