להשקיע במצוות המשמחות

מאד חשוב להשקיע בתחילת הדרך במצוות קלות וגם במצוות שמחות: לענג את השבת, לראות את היופי של החגים. הרב חיים גולדברג עם טיפים מיוחדים

הרב חיים גולדברג, רב בישיבה לבעלי תשובה במודיעין עלית:

 

1. הדבר ראשון והחשוב ביותר הוא לקחת רב שיהיה צמוד לתהליך שאתה עובר. ללכת לרב שאתה מתחבר אליו, שאינו קיצוני מידי ושיהיה בראש שלך, רב שתוכל להתחבר אליו ותוכל לדבר ולשאול שאלות בגובה העיניים, רב שקרוב אליך ונגיש ביותר.

 

2. להתנזר התנזרות מוחלטת מכל סוגי התקשורת והמדיה שמושכים אותך ומנסים לומר לך "מה הדרך". באתרי אינטרנט רבים שעוסקים כביכול בתשובה, אפשר למצוא המון המון שטויות, וכל מיני הרצאות ודברים שיכולים להפחיד אותך, ולגלגל עליך כל מיני קבלות ותיקונים שבכלל לא בשבילך. זה מיותר וממש לא טוב.

 

3. והטיפ השלישי: לזכור תמיד שאי אפשר לתפוס את כל העגלה בת אחת. עליך לקבל בהתחלה כמה מצוות קלות יותר, שאיתן אפשר להתקדם הלאה, דברים שנותנים סיפוק. כדאי מאד בהתחלה להשקיע בדברים המשמחים שיש ביהדות: מצוות שבת, לענג את השבת, ולחוג כראוי את פורים ושאר החגים. להסתכל על היופי של החגים שאין לאף אחד אחר. הנשמה היתירה שיש בשבת, יש אותה רק למי ששומר את השבת. מי ששומר עליה כראוי מרגיש אותה וכל כך נהנה.

הדברים האלו יכולים להיות מקפצה להמשך.