אתר "אחינו" עובר שדרוג ענק בימים אלה

אתר ״אחינו״ שמושך אליו מיליון גולשים בשנה, עובר בימים אלה שדרוג עצום שיהפוך אותו לאתר שמתאים לטכנולוגיה המתקדמת ויותאם לחווית המשתמש החדשה * הצפי לעלייה לאויר: בתוך כחודש

הרב משה הרמן, "אחינו":

 

בעוד כחודש ימים, בעז"ה, נוכל לברך על המוגמר עם עלייתו לאוויר של האתר המחודש והמשודרג של "אחינו".

אתר אחינו מקבץ אליו בשנים האחרונות גולשים רבים המתעניינים ביהדות, ובעיקר צעירים שהחלו בתהליכי חיזוק והתקרבות לדת ומבקשים לקבל מענה לשאלות רבות שיש להם. יש לנו כמיליון (!) כניסות לאתר בשנה.

לאחרונה הוחלט על שדרוגו הכולל של האתר, שהיה בנוי בצורה שהתאימה לעולם הממוחשב שלפני כמה שנים, שכמובן השתנה בינתיים, ולכן בימים אלה נעשים בו כל ההתאמות והשדרוגים שישנו ויחדשו את פני האתר, כך שיותאם לחלוטין גם מבחינה ויזואלית לחווית המשתמש בצורה הרבה יותר מקצועית. אנחנו משקיעים בכך את כל מרצנו.

באתר המחודש יהיו כמה מדורים עיקריים, שיהיו הבולטים באתר: עולם התשובה, מדור שבו יהיה סיקור נרחב על כל מה שקשור לחזרה בתשובה, שאלות בנושא, איך מתחילים לשוב בתשובה, הדרכה נכונה ועוד ועוד.

מדור נוסף יהיה מענה לנושא לימוד בישיבה. ראינו שיש ברשת הרבה מאד בחורים מתחזקים שכבר עברו שלב מסוים ואף למדו במדרשיה, וכעת ממש מעניין אותם להבין איך ישיבה עובדת ומה לומדים בה, כדי אולי להיכנס בעצמם לישיבה. במדור הזה יהיה את כל המידע הדרוש להם, וגם חידוש: סוג של ישיבה וירטואלית. לפעמים יש בא בחור שרוצה לשמוע שיעור בגמרא או במשנה, ושיותאם בדיוק להבנתו ולרמתו, משהו שמדבר אליו באופן ישיר. כיום אין לזה מענה, והשיעורים המצולמים הם בעיקר כאלה שצולמו לפני קהל ומיועדים לקהל אחר. לכן צילמנו בחודשים האחרונים רבנים המותאמים בדיוק עבור צעירים אלה שמסרו שיעורים מיוחדים מול המצלמה, רבנים בעלי שפה רהוטה שמדברים בשפה מובנת. כל שיעור כזה הוא בן כחצי שעה. כאמור, בנוסף יהיה במדובר הזה מידע עצום על כל מה שקשור ללימודים בישיבה: איזו ישיבה מתאימה לכל אחד, שאלות ותשובות וכן הפניה לקו יעוץ מיוחד כדי שהגולש יוכל לדבר עם הרב ולהתייעץ אתו מה מתאים עבורו.

ישנו מדור נוסף בו יהיו הורדות "יהודיות" שונות, כלומר, למשל: ברכת המזון, ברכות הנהנין השונות, אגרת הרמב"ן ועוד ועוד. לפני חגים יהיו בו חוברות הפעלה לילדים בנושא אותו חג, ועוד הרבה הורדות מיוחדות שיינתנו לשימוש חופשי לכל גולש.

חידוש נוסף באתר המחודש הוא בדמות פורום מיוחד של גולשים שרוצים להתייעץ על נושא חיזוק, חזרה בתשובה ולימודים בישיבה, בו יוכלו הגולשים לתת עצות האחד לשני.

כן יהיה המדור הותיק והמצליח "שאל את הרב" בו יוכל כל אחד להפנות שאלות לרבנים בהלכה, בהשקפה וכו' וכו', וכן תינתן בו צפיה בשאלות והתשובות שכבר נשאלו בעבר לפי נושאים. יצוין כי אנו מקבלים בכל יום עשרות פניות של שאלות לכל סוגי הרבנים מהלכה ועד למיסטיקה.

כבר כיום אנחנו מופיעים גם ברשתות החברתיות, כמו "פייסבוק" וכו' וזוכים לאלפי אוהדים, ומקוים שבעז"ה האתר יצליח אף הרבה יותר לאחר שיעלה מחדש, בתוך כחודש ימים.