4 אנשים שונים משתפים אותנו בחוויית התפילה שלהם.

מיועץ ההשקעות עד המורה. כל אחד והמבט שלו על התפילה

איך הרגשתם שהתחלתם להתפלל?

תמי כהן: "כיף להרגיש שמקשיבים לך"
"מאז שהתחלתי להתפלל את התפילה היומית שלי, אני מרגישה הקלה משמעותית בכל חיי היומיום שלי", אומרת תמי, מורה במקצועה. "התחושה החזקה הזו שמישהו מקשיב לי, שמישהו שומע את הבקשות שלי, החלומות, התקוות והקשיים, מקלה עלי את כל ההתמודדות בחיים".
"תמיד היתה חסרה לי דמות מקשיבה, מישהו שאפילו אם הוא לא יוכל להיענות לבקשות שלי ולפתור לי את הבעיות, אבל לפחות יקשיב, יתעניין, יאזין לתחושות שלי , שנים חיפשתי את הכתובת להקשבה ומצאתי אותה בתפילה".
"כשאני מתפללת, אני רואה את עצמי מספרת על כל החלומות שלי, משתפת את אלוקים בתקוות שלי לבריאות, לפרנסה יותר רגועה, לחיים מאושרים ושמחים וגם אם אני לא נענית, אני רגועה יותר כי הייתה לי ההזדמנות להביע את זה. לא התעלמו ממני".

חזי יעקוביאן: לא מתמודד לבד, מישהו איתי
"מה שהיה הכי קשה לי לפני שהכרתי את סידור התפילה" אומר חזי "היה הצורך להתמודד לבד בחיים". "לחפש לבד עבודה, לריב לבד על המשכורת, לשמור לבד על הבריאות שלי, לדאוג לבד למשפחה שלי, לאשתי לילדים, להורים שלי, הרבה מאוד מטלות ואחריות והכול הכול לבדי". "הייתי נואש. איך אני יכול לדאוג לכל כך הרבה דברים שלא באמת נתונים לשליטתי? לוותה אותי השאלה בליבי".
"מאז שהתחלתי להתפלל, אני כבר לא לבד". מסביר חזי. "כשאני מבקש בתפילה על הגאולה, הרפואה, הפרנסה, השלום וכל הצרכים שלי, אני מפנים את התחושה שמישהו אחר, שבאמת יכול ומסוגל, לוקח את המושכות לידיים. אני לא לבד. אני הולך לעבודה והוא איתי, אני מגיע הביתה והוא איתי, אני לא אחראי בלעדי ושום דבר אמנם לא בשליטתי אבל בהחלט בשליטתו. וזה ממש כיף ומקל על החיים" הוא מסכם.

שמוליק שפיצר: "הזדמנות לפרוק רגשות"
"עוד מהתקופה שהייתי קרבי אני סוחב איתי מטענים רגשיים", מספר שמוליק. "עד אז לא הכרתי את המושג רגשות, אבל לאחר שפגשתי את המוות מול העיניים לא מעט פעמים, לאחר שחוויתי חוויות קשות ומטלטלות, הפכתי לאדם רגיש". "כיום, אני חי חיים נורמאליים לחלוטין, אבל מאוד חשוב לי מדי פעם 'לפרוק"'. "לפרוק את הלחצים, רגשות הכאב והאכזבות, לפרוק את התקוות והחלומות וכן, לפרוק גם את השמחה והאושר".
"מהיום בו פגשתי לראשונה את חווית התפילה, התמכרתי להזדמנות היומיומית הזו להתנקות מרגשות. יש לי את ההזדמנות להביע את כל רגשותיי, כאביי וחלומותיי, לשפוך את הלב ולנקות את הראש". "זה לא סתם עם עצמי, זה מול אלוקים שמקשיב לכל מילה וזה הופך את החוויה הזו לאדירה עבורי".

 

גידי לב: התפילה מאזנת לי את כל היום
גידי הוא יועץ השקעות עסוק, השקוע רוב שעות היממה עמוק בשוק ההון. "התפילה היא האיזון שלי" מסביר גידי. "שעות העבודה מכניסות אותי עמוק אל תוך העולם החומרי של הכסף, כל החוויות, הרווחים ההפסדים, התסכולים והריגושים קשורים אך ורק לדבר אחד: כסף. לפני שהכרתי את סידור התפילה, הייתי אדם חומרי לחלוטין. לא היה לי משהו שיחזיר אותי לחיים האמיתיים- חיים שיש בהם עוד משהו חוץ מכסף".
"כיום, כשאני מתפלל, אני מתאזן. אני עומד בתפילה מול בורא עולם, מפנים שרק הוא מעשיר או מעני, מבין כי רק הוא מנהל באמת את העניינים, מקבל פרופורציות נכונות על החיים, על המשמעות העמוקה יותר שלהם ומתחבר לצד הרוחני והערכי שלי".
"לא רק אשתי מרוצה, גם החברים שלי בעבודה אומרים שנעשיתי אדם הרבה יותר ערכי ומוסרי" הוא אומר בחיוך…