כל מטוסינו – נחתו בשלום

״חברת התעופה היחידה בעולם, שהמנכ״ל מקבל הודעה ביום שישי אחה״צ כל מטוסינו נחתו בשלום״

חיים רומנו מנכ"ל אל על הופיע בישיבת הבוקר ביום העיון של פורום המנהלים. הרצאתו שעמדה תחת הכותרת "הניהול בעת משבר כלכלי" התמקדה בשיטות הניהול בעידן של חוסר וודאות כלכלית. רומנו ציין כי בשלוש השנים האחרונות ענף התעופה בעולם ידע שנים קשות של הפסדים כספיים משמעותיים וחוסר וודאות כלכלית שנבעו מהתנודות החדות בערך המטבעות, התנודות במחירי הנפט המהווים מרכיב מרכזי בעלויות הטיסה ועוד. בכלל המשבר הכלכלי בעולם ובישראל והבעיות הבטחוניות הביאו לירידה דרסטית במספר הטסים. אל על נאלצה להתמודד הן עם המשבר הכלל עולמי והן עם הירידה במספר הנוסעים בעקבות האירועים הבטחוניים בישראל.
 
הדרך שאל על התמודד עם תופעות אלוה הייתה הדרך של נאמנות ללקוח, אל על עשתה כל מאמץ כדי לדבוק במחויבות ללקוח ולשמור על נאמנותו לחברה. מחויבות זו של נאמנות ללקוח היא אשר הייתה נר לרגלינו בהבנות שגובשו עם ועדת הרבנים לענייני שבת. אל על רואה בציבור הנוסעים החרדיים ושומרי המסורת קהל יעד חשוב שאל על חייבת לתת מענה לצרכיו הייחודיים ולהתאים את שירותיה לאורח חיייו.
"אני מנכ"ל חברת התעופה היחיד בעולם שמדי יום שישי בשעות הצהרים מקבל הודעה מאגף שליטה ומבצעים שכל מטוסינו נחתו בשלום לפני כניסת השבת".

בהקשר לזה זכה מר רומנו למחיאות כפיים סוערות מהציבור שמילא את אולם המליאה המרכזי.
 
 
 
 
 
 
 
 
-המודיע-
ג אב תשסט