היהדות?! היא רק תעלה לך את מצב הרוח!

מתלבט? בודק בחשש? לפניך חמשת הסיבות שיגרמו לך לרקוד משמחה!

"מפסיד או מרוויח", "מפסיד או מרוויח"…
אחי, אני רואה מה עובר עליך. הלבטים והחששות לא נותנים לך מנוחה. אתה כבר לא יודע מה עדיף. מצד אחד- אתה יודע בתוכך מה אתה רוצה ואיך היית רוצה לחיות את חייך, אך מהצד השני – המחיר, ההפסדים והוויתורים הכואבים… "מפסיד או מרוויח", "מפסיד או מרוויח", "מפסיד או מרוויח"… עולות ויורדות המחשבות והתחושות, מבלבלות אותך ועושות לך כאב ראש לא קטן. רגע אתה בעד ובמשנהו אתה ממש נגד, היית עושה כבר את הצעד אם היית בטוח שזה יעשה לך טוב, אבל…

הרשה לי רגע להתערב ברצף המחשבות. תן לעצמך כמה דקות לקרוא על חמשת הסיבות המרכזיות שיגרמו לך להתחיל לחייך, האמת?! לא לחייך, אלא לרקוד משמחה… שמחה חסרת מעצורים בהתקדמות היהודית שלך, שמחה מלאת אושר על הצעד שאתה מתחיל לעשות. נתחיל?

אין כמו לישון בבית!
הנשמה שלך, זאת שנמצאת ומקרקרת עמוק בתוכך, חוזרת מטיול ארוך ומפרך בעולם זר ומנוכר, בו הגוף בתוכו היא שוכנת אמנם די נהנה, אבל היא עצמה ממש השתעממה… ולפעמים אפילו די סבלה… עכשיו כשהיא חוזרת הביתה, אל הבית המוכר לה, עם הריחות הנעימים והאבא שחיכה לה בסבלנות ובאהבה, היא לא תפרוץ בשמחה? כל מצווה, כל תורה, כל תפילה וכל התקדמות יהודית היא סם חיים מרענן לנשמה. אוי, כמה שהיא מתגעגעת… וכשהנשמה שמחה, והנפש מתמלאת באושר ובחדווה, אתה עצמך תהיה זה שמאושר!

כמה כיף למשש משהו אמיתי!
"אני חי לפי האמת שלי" אומר כל אדם לעצמו או לסביבתו כשהוא מנסה להסביר לעצמו דעות, התנהגויות או צורות חיים שפיתח לעצמו. "אמת" היא מושג די נזיל, מסתבר, שיכולה לשמש להסבר קשת רחבה, מגוונת ואף הפוכה של צורות חיים אנושיות. המשותף לכל בני האדם הוא שאין ולו אחד שיסכים להודות כי הוא חי בשקר… זאת, מהסיבה הבסיסית הפשוטה שכולם מבינים: חיים טובים ומוצדקים = חיים נכונים = חיים אמיתיים. קל אם כך להבין באיזה עונג ואושר מתמלא האדם כשהוא זוכה להכיר ולנווט את חייו על פי האמת האמיתית האחת והיחידה, זו שלא הומצאה בגחמות של רגע ולא נבנתה מהשערות ותחושות אנושיות, זו שמצדיקה באמת את החיים והופכת אותם לנכונים, משמעותיים, יציבים קיימים ו – אמיתיים! ואם באמת עסקינן, ניגש לרווח הבא:

להצטייד בעותק מקורי של הוראות היצרן
את כל הספקות, השאלות, הלבטים וההתחבטויות, ניתן לפתור בקלות: עותק של הוראות היצרן שיסביר לך כיצד, מה ואיך, מה תפקידו של כל דבר ומה לעשות אם וכאשר… לכן, אם אתה באמת רוצה לדעת את התשובות האמיתיות לשאלות הבלתי נגמרות של החיים, תשמח באפשרות הנדירה שיש לך: קבלת עותק מקורי של הוראות היצרן. כן. אותו אחד שיצר את העולם, את החיים ואת כל מה שיתרחש בהם, כתב גם את ההוראות המדויקות לנו בני האדם איך להשתמש בהם. עם עותק הוראות היצרן הכתובות בפרוטרוט בספרי התורה הקדושה, תראה את עצמך מסודר. לא מרגיע??

להתקדם והפעם עם המון משמעות
אנחנו יצורים הישגיים, יסכים כל אדם. בוער לנו להתקדם, לקנות, להשיג ולכבוש מטרות שונות ומשונות. בהתאמה לגיל שלנו, למצבינו האישי, לתחומי העניין שלנו וליכולות והמושגים שלנו, מגיל 0 ועד גיל 120 אנו מנסים לאסוף עוד ועוד. זהו יצר החיים האנושי הבסיסי וכשננווט אותו להישגים אמיתיים, משמעותיים ובעלי ערך נצחי, נבין בפעם הראשונה כמה כיף ואושר לכבוש באמת משהו. אין מה להשוות בין הישג חומרי ורגעי שהסיפוק וההנאה ממנו חולפים אחרי כמה רגעים להישג אמיתי, נצחי משמעותי ומאוד אמיתי שמקדם אותנו באמת במסלול הדרכים של התורה. ההישגים הללו יישארו רשומים גם כשאנו כבר לא נצליח לזכור אותם ובעתיד, עוד נפגוש אותם…

וכמובן – השכר, וואו כמה שכר…
לא סתם נפגוש אותם, אלא עם הרבה הרבה שכר. וואו, כמה שכר. תאר לעצמך את ביתו של האדם העשיר בעולם, בית בו דבר לא חסר, מרחבים עצומים, נוף יפהפה, פינוקים בלי סוף והציוד החדיש והמיוחד בעולם… ואם כך זה בביתו בעיר, באחוזת הנופש שלו הפינוקים עוד הרבה יותר גדולים… כשאלוקים, בעל היכולות והאפשרויות הבלתי מוגבלות, מגדיר את המקום בו נהנה משכר המצוות "גן עדן", אנחנו יכולים רק לדמיין לעצמנו עם חיוך ענק, מה מצפה לנו שם… "יפה שעה אחת של קורת רוח בעולם הבא מכל חיי העולם הזה"! מבטיחים לנו חכמינו ז"ל שידעו דבר וחצי דבר על מידת השכר לעתיד לבוא.
נו, לא תרקוד?