סליחה… אפשר להציע לך תוכנית?

סליחה… אפשר להתערב לך בתוכנית?כבר הספקת לשכוח את החופשה הלא מספיק ארוכה של חג הפסח, כך שאתה די מתלהב מיום החופש חינם שתזכה לו ממש בקרוב ביום העצמאות. התוכניות ואפשרויות הבילוי הרבות מקשות עליך את הבחירה ורגע לפני שאתה מחליט וקובע עם החבר'ה מה עושים ואיפה נפגשים, הרשה לי להתערב בשקט ולהציע לך תוכנית מדהימה,קרא עוד...

סליחה… אפשר להתערב לך בתוכנית?
כבר הספקת לשכוח את החופשה הלא מספיק ארוכה של חג הפסח, כך שאתה די מתלהב מיום החופש חינם שתזכה לו ממש בקרוב ביום העצמאות. התוכניות ואפשרויות הבילוי הרבות מקשות עליך את הבחירה ורגע לפני שאתה מחליט וקובע עם החבר'ה מה עושים ואיפה נפגשים, הרשה לי להתערב בשקט ולהציע לך תוכנית מדהימה, שאין מתאימה ממנה לחגוג את יום העצמאות. אחרי הכול, מתי פעם אחרונה היה לך יום חופש, ככה סתם באמצע השבוע, בלי עבודה בלי לימודים ובלי שום אפשרויות לסידורים? כבר ממש מזמן… לכן, כדאי לך לנצל אותו למשהו שבאמת יעשה לך טוב, גם "במיידי" וגם "לטווח רחוק" – תכנית "יום שכולו תורה".

אנחנו עצמאים בגלל שיש לנו את התורה!
למה תורה? ראשית, כי זה ממש כיף (!), שנית, כי אין כמו יום העצמאות כדי ללמוד את התורה שסיפקה לנו אותה, לא?! מתפלא? (עצמאות? התורה סיפקה לנו? תהיה רציני…) בואו נעשה סדר היסטורי בעובדות שיבהירו לנו מה ואיך שומר עלינו "עצמאים". ראשיתו של הסיפור עוד הרבה לפני הרצל, בן גוריון או הפלמ"ח. שנים לפני הציונות, הדגלים או המשואות ואפילו לפני גרעיני ההתיישבות הראשונים בארץ ישראל. מתי הוא התחיל? אתה יותר ממוזמן לקרוא:

שלושת אלפי שנות עצמאות!
סיפורו של העם היהודי התחיל בימי אברהם אבינו כשהקדוש ברוך הוא בחר בו מכל שאר בני האדם שחיו על פני האדמה באותה עת ו'סגר' איתו ברית: "אני בוחר בך ובזרעך אחריך להיות עמי הנבחר, אתן לכם את ארץ ישראל – הארץ הטובה מכל הארצות ואתם, בהמשך השנים, תקבלו את תורתי ותשמרו עליה ועל מצוותיה מכל משמר וכך, ביחד, נקים "עם" – אתם תהיו לי לעם ואני אהיה לכם לאלוקים".

מאז, התגלגל הסיפור קצת יותר מ400 שנה כשבחלק מהן עם ישראל שהה בשעבוד מצרים, עד שהגיע היום הגדול ועמו הנבחר של אלוקים קיבל את העצמאות המובטחת: התורה הוענקה לו בפומבי במעמד הר סיני וכל שנותר הוא להצעיד אותו בדרך הנכונה לארץ המובטחת –ארץ ישראל.

עסקת החבילה של העם היהודי
אם נשים לב, נוכל לראות כי הקדוש ברוך הוא כרך שני דברים ביחד: את נתינת התורה מצד אחד ואת ארץ ישראל מהצד השני. כך למשל, בהזדמנות הראשונה אחרי יציאת מצרים אלוקים העניק לעם ישראל את התורה ורק אחר כך הוא פנה ליישום החלק השני – הכנסתם לארץ ישראל. האם יש לזה משמעות? בוודאי. המסר הוא פשוט, ברור וגם כתוב בתורה מפורש אינספור פעמים: אם עם ישראל ישמרו את התורה או במילים אחרות: את החלק שלהם בברית "אלוקים – אברהם", החלק השני יתקיים והם ייכנסו בבטחה לארץ ישראל. אם, חלילה, עם ישראל 'ישכח' ליישם את חלקו בהתחייבות, גם החלק האלוקי שלה לא מובטח…

שורדים, חיים ולפעמים גם בועטים… בזכות מה?
וכפי שאכן הוכיחה ההיסטוריה שאחר כך, עם ישראל שהה בארץ ישראל כל עוד שהם שמרו על התורה וחוקיה, כשמצידם הם עזבו את התורה, הם נאלצו לעזוב גם את ארץ ישראל ומאז אנחנו עד היום שרויים בגלות ומחכים למשיח שיבוא. אלא מה? גם במשך שנות הגלות אנחנו שורדים, חיים ואפילו לפעמים בועטים… וכל זה מגיע בזכות הגורם הכרוך בברית ההיסטורית – השמירה על התורה ורצון השם. עם ישראל מעולם לא עזב את התורה לחלוטין, תמיד היו – גם בתקופות הקשות ביותר, את אלו שהקדישו את חייהם וזמנם ללימוד התורה וקיומה ולכן – אנחנו עדיין כאן.

המסקנה: ביום העצמאות לומדים תורה!
המסקנה: אנחנו זוכים לחיות בארץ ישראל לא רק בגלל שכך כתוב בתנ"ך אלא בגלל שאנחנו מחזיקים ושומרים על התנ"ך. כך שאם יש משהו בעולם שפעל במשך כל השנים לוודאות את כוחנו וסיפק מענה לכל רודפנו, אם יש משהו שבזכותו יש לנו איזושהי עצמאות ובזכותו, רק בזכותו, נזכה במהרה בימינו לעצמאות שלמה בביאת המשיח…  זהו לימוד התורה הקדושה ויישום מה שכתוב בה.

אם כן, חברים, אין כמו החופש של יום העצמאות כדי להקדיש את הזמן ללימוד התורה שמספקת לנו את העצמאות הזו…
רוצים גם אתם ולא ברור  לכם איפה מתי ואיך? פנו אלינו, כבר עכשיו, כאן באתר ונציגינו ישמחו לעמוד לעזרתכם