אלוקים מאוד אוהב אותך

מנסה להשתנות? להשתפר? לתקן? אין סוף לאהבה שתקבל!

"כן להתחיל, לא להתחיל"
"כבר שבועיים שאני בהתלבטות. מצד אחד, אני מרגיש חזק את הצורך לעשות צעד של התקרבות, אני רואה את זה נכון ואמיתי, אבל מצד שני… איך לומר? לא פשוט להשתנות"…
"גם אני, קם בבוקר ומהסס "כן להתחיל, לא להתחיל" "כן להתחיל, לא להתחיל", זה אמנם צעד מאוד קטן, אבל עדיין ממש מורכב וקשה".

שמח על כל אתגר!
מנסה להשתנות? רוצה להשתפר? לתקן משהו? עליך לשמוח על כל אתגר! נכון. הרבה יותר קל לקיים דברים שאנו כבר רגילים לקיימם, הרבה יותר פשוט לנהל את חיינו בשגרה חסרת תזוזות ושינויים, אבל זכור: הרבה יותר שווה ומיוחד לשנות את השינוי הכי קטן, כאשר זה "שינוי" ולא המשך של משהו ישן. התורה מעריכה עשרות מונים כל צעד שבשביל לעשותו נדרש שינוי, שיפור ותיקון מצעד שבא לאדם בטבעיות.

"וואו, כמה שכר"
יום אחד כולנו נגיע אל זמן קבלת שכר המצוות, אפשר רק לדמיין את צרחות האושר וההתלהבות של כל אחד שזוכה לשפר או לתקן את מעשיו, לעמוד בניסיונות ובקשיים. "במקום שבעלי תשובה עומדים, אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד" אומרים חכמים. נסה לחשוב כמה שכר מגיע לצדיקים גמורים, על כל כך הרבה מצוות ומעשים טובים שהם עושים וזכור: לבעל התשובה – כלומר: לזה שמבצע שינוי ותיקון למעשיו, מגיע הרבה יותר!

אהבת הבורא – אין סופית!
כמה אלוקים אוהב ומחבב את מבצעי השינויים, אלו שקיום התורה והמצוות לא בא להם בהרגל ובטבעיות, אלא דרש מהם מחשבה ותכנון של תיקון ושינוי מעשים שהיו רגילים אליהם. אם אנחנו מגלים רצון לשבור מחסומים, עקשנות ואהבה פורצת גבולות, גם הוא ישתמש באותו מטבע בדיוק ביחס אלינו. וגם הרבה יותר מזה:

המטרה בחיים – שינויים ואתגרים
הצורך לבצע שינוי הוא אכן אתגר מאוד גדול, אבל נזכור: האתגרים הללו הם מטרת החיים! אם יש לפניך אתגר, קפוץ עליו בשתי ידיים!