יהדות בהתאמה אישית?! יש דבר כזה!

רוצה להתחזק, אבל בקצב האישי שלך? בסגנון המתאים לך? דווקא מתאים לנו!!!

רוצה להתקדם רק צעד קטן? מעולה!
את/ה מרגיש/ה את הרצון להתקרב, להתחזק, לקחת משהו בשביל הנשמה, את/ה אפילו מעיז לקרוא לזה "לחזור בתשובה", אבל את/ה רוצה לעשות זאת בצורה שלך, בדרך המתאימה לך, שלא תהפוך לך את החיים, שלא 'תשתלט' ותאיים עליך וכן, גם שלא תהרוס לך את יחסי המשפחה… את/ה רוצה לקחת משהו ולא יודע/ת במה להתחיל, את/ה רק יודע/ת שזה צריך להיות משהו שבאמת 'יעשה לך טוב'… אנחנו כאן בשבילך. יהדות שתתאים לך אישית?! מתאים לנו. אז איך עושים זאת? וממה באמת להתחיל? קרא: 

שנייה קודם: מי את/ה באמת?
לפני כמאתיים שנה, הציג הצדיק הגדול רבי אליהו מווילנא (המכונה הגאון מווילנא) את העיקרון שלו להתקדמות בשמירת התורה והמצוות. מפתיע, כי אותו עיקרון שכתב הוא במרומי דרגתו הרוחנית, מתאים גם לכל אחת ואחד מאיתנו עד היום. לדבריו (בפירושו לספר משלי), התורה ומכלול המצוות אמנם תקפים ומחייבים כל אחד, אך הדרך והתהליך כיצד להתחבר אליהם משתנה מאחד לשני. הכול תלוי מי את/ה (באמת) ובעיקר, מה את/ה מחפש/ת: יציבות בחיים או משהו שיסחף אותך? לוגיקה והבנה או דווקא גילויי רגשות? קשר עם אלוקים או אולי תחושת הווי יהודי?

תתחיל/י ממה שאת/ה אישית מתחבר/ת אליו
הבנת מי את/ה? יופי, אפשר להתחיל. על השאלה איזו מצווה חשובה יותר ואיזו פחות, איזו עבירה חמורה יותר ואיזו פחות, לא רק שאין אדם שיכול להשיב, אלא אין כלל תשובה. לכן, אל תחפש/י להתחיל מהחמור או החשוב יותר, אלא אולי ממה שאת/ה יותר מתחבר/ת אליו, או: תתחבר/י דרכו. אם אתה מחפש להבין, אולי יתאים לך לפתוח בלימוד תורה מעמיק? אם את מחפשת יותר את תחושת הקשר הרציף עם אלוקים, אולי יתאים לך דווקא להתחיל בתפילה יומית? רק אתה יכול לדעת מי אתה, מה אתה מחפש ומה הכי יחבר אותך.

כמו "סגירת שטחים": לאט, מהקל אל הכבד, מהכללים אל הפרטים…
עיקרון מנחה נוסף המעוגן גם הוא במקורות היהדות, הוא עיקרון ההדרגה. התורה רואה בהתקדמותו של האדם בתורה ובמצוות מלחמה ארוכה ומתמשכת עם יצרי החומריות המפריעים לו בדרכו. מלחמה בה כל התקדמות, היא ניצחון. כל דבר קטן שהוספתם, הוא כיבוש יעד נוסף של האויב. זוכרים את המשחק "סגירת שטחים"? ממש כך – עלינו לכבוש שטח ועוד שטח עד לכיבוש המלא. לכן לכל מעשה והתקדמות קטנה יש משמעות עצומה ועלינו להעדיף את הקטן והבטוח… מצד שני, ממש כמו בסגירת שטחים, עלינו לבחור את הדרך הקצרה ביותר לכיבוש שטח משמעותי יותר, לכן שים לב: אם יש לנו אפשרות להתקדם בדברים כוללניים יותר שמכילים בתוכם הרבה פרטים וזה גם קל, נלך על זה.

והמלצה חמה נוספת: אל תזנח את עצמך!
פעמים רבות הרגש הסוער של הנשמה המחפשת את אור האמת, ממקד אליו את כל כולנו, מאפיל על כל הדברים האחרים בחיינו ומה שאנו מרגישים זה רק רעב וצימאון חזקים. כדי שכל זה יחזיק מעמד, אסור לנו לשכוח מצרכים אחרים שלנו, שאם נזניח אותם כיום הם עלולים להפיל אותנו בהמשך. "החכם עיניו בראשו" אמר שלמה המלך ולכן, כדאי שנצפה זאת מראש ונמשיך לספק לעצמנו את התחביבים, הצרכים ותחושת היציבות להם אנו זקוקים. אם את/ה מכיר/ה את עצמך, את/ה בוודאי יודע/ת על מה מדובר…

לשיחה אישית ואנושית, לקבלת סיוע ותמיכה, המוקד המיוחד שלנו פתוח עבורכם:
1-800-20-18-19  (שיחת חינם)
ואפשרות נוספת: להרים טלפון לרב שמעון ויס במספר: 052-7636278 הממתין לשמוע מכם.


בהצלחה מכול הלב!