"הנשמה היהודית היא כמו מגנט הנמשך לתורה".

אנחנו רק נותנים לצעירים את ההזדמנות להכיר את כך אומר לאתר ״אחינו״ הרב ישראל דחבש

"הנשמה היהודית היא כמו מגנט הנמשך לתורה. אנחנו רק נותנים לצעירים את ההזדמנות להכיר את התורה ולאחר שהם מגלים את האור שבתורה, כבר אין צורך לשכנע אף אחד" כך אומר לאתר "אחינו" הרב ישראל דחבש שבמשך שנים רבות מסייע לצעירים ובני נוער להתחזק ביהדות,

"הכל התחיל כאשר הייתי צעיר הזדמנתי לכנס התעוררות בו דיברו גדולי הדור על הצורך והאחריות שיש לכל בן תורה לקרב את עם ישראל לאביו שבשמים. הדברים חדרו לליבי, אך הם נראו לי בלתי מעשיים עבורי. וכי מהיכן יזדמן לי לקרב חילונים לתורה?

והנה לא חלף זמן רב וההשגחה גלגלה אותי למקום בו גילתי עד כמה קל להצית את הניצוץ הרוחני שמסתתר בליבו של כל יהודי. באופן בלתי צפוי החליט הצבא שאני מחויב בגיוס למרות היותי אברך ובן תורה. החלטתי לנצל את ההזדמנות כדי לעשות פעילות קירוב בקרב החיילים שסבבו אותי בבקו"ם –חילקתי קלטות חיזוק, הנחתי תפילין לכל דורש,  הענקתי עידוד רוחני לחיילים מתחזקים. שלטונות הצבא לא אהבו את הפעילות הזאת, וכעבור זמן קצר הצטוותי לחדול מפעילותי ואף הוצא נגדי צו איסור כניסה לבסיס".

        

"באותם הימים גיליתי עד כמה קל לקרב יהודי", הוא נזכר. "בצבא גיליתי שגם יהודי שנראה אנטי אם  תשב לדבר איתו תגלה איזה נשמה יהודית מסתתרת אצלו בלב. הוא כבר לא בן-אדם מפחיד אלא נשמה יהודית. זה נתן לי בטחון שגם אנשים שנראים רחוקים ומפחידים אחרי שאתה ניגש לדבר איתם, אתה רואה שבעצם מדובר ביהלום, רק צריך ללטש אותו ולהסיר ממנו את האבק".

את התובנה הזאת מביא איתו הרב דחבש גם ל'בית החיזוק' של ארגון 'אחינו'. "יש לנו הצלחה עצומה, התלמידים לא מפספסים יום אחד ושקועים בתורה ומתקדמים ביהדות. כל מי שנכנס למקום – מתחשמל. יש אנרגיה באוויר שאי אפשר להתעלם מנוכחותה. השילוב של חום, יחס סימפטי חוויות רוחניות וחשיפה לעולם התורה יוצרים הוויה של "טעמו וראו כי טוב ה' וזה מדבק. זה לא יאומן שהיו לנו נערים שויתרו על כל העולם ובלבד שיזכו ללמוד תורה, הם נמשכים כמו מגנט".