לקבל את הקבלה הנכונה

רוצה לקבל קבלה טובה? המדריך שיעזור לך לבחור נכון מה ומתי לקבל

הגיע הזמן לקבל קבלה?
זה קורה לכולנו פעמים רבות: אנחנו מאוד רוצים לקבל על עצמנו שיפור במעשה/ מצווה/הלכה כל שהם. אנו מרגישים את הצורך בהתקדמות, את הרצון להתחיל שינוי ואת הכמיהה להתקרבות, אבל אז אנו מגיעים לנקודה הקריטית: מה נקבל? איזו מצווה נבחר כדי להתחייב לעצמנו להתחיל ליישם אותה? עם מה נתחיל? קבלו את המדריך שיעזור לכם לבחור נכון מה ומתי לקבל. 

"תפסת מרובה? לא תפסת"!
הכלל התלמודי העתיק מדמה אדם המקבל על עצמו קבלות רוחניות לסבל הנושא על גבו משא. כשם שאם הסבל יישא על גופו מעבר ליכולת הנשיאה שלו, הוא יאבד לא רק את תוספת הקושי אלא את כל הסחורה כולה, כך גם בעולמנו הרוחני – אם נקבל על עצמנו קבלות "גדולות עלינו" נאבד לא רק את תוספת הקושי, אלא את כל הבניין הרוחני שלנו. לכן, ההמלצה החד משמעית היא: קבל על עצמך משהו  (מאוד) קטן וקל. מספיק קטן ומספיק קל כדי שיהיה נראה לך הגיוני לעמוד בו גם כשההשראה תעבור…

קח משהו חדש
כדאי לנצל את מומנטום הקבלה להתקדם במשהו קטן וקל, אבל חדש. התקדמות במשהו חדש שעדיין לא עשית, תהייה מרעננת 'וטרייה' ותפתח לך אפיקים חדשים עם כוחות חדשים. נכון שאל לנו לזנוח 'באמצע העבודה' תחומים שאנו עדיין בהתמודדות בהם, אבל הקבלה המרעננת והמחדשת, דווקא תעזור לנו 'לתקוף' אותם מכוון אחר.

משהו שיעשה לך טוב
אתה מכיר את עצמך, אתה יודע מהם הדברים שאם תצליח ליישם אותם, תרגיש תחושת סיפוק ותהיה מרוצה מעצמך. את הדברים האלו תבחר לקבל על עצמך. התחושה הטובה שתלווה אותך מהקיום, תעשה אותך מאושר ותעודד את התגשמות הנאמר "מצווה גוררת מצווה".

קטן לאדם, גדול לאנושות…
כאמור, עלינו לוודאות שהקבלה מספיק קטנה וקלה ומתאימה למידותינו, אך מאידך עליה להיות משמעותית. משמעותית היא זו שתחולל בנו שינוי, שתפרוץ לנו דרך לדברים אחרים, שלמרות היותה מעשה קטן, היא תשפיע עלינו השפעה גדולה. אצל כל אחד זה עובד אחרת, לכן טרם תקבל משהו, שב עם עצמך וחשוב היטב. זה משתלם.

בהצלחה!