"וואו, כמה קשיים"!

יחד עם הרצון הטוב וההתחלה המרגשת, מתחילים גם הקשיים. איך מתמודדים איתם?

ממש לא 'זבנג וגמרנו'
"התחלתי עם המון רצון טוב" מספר לנו יותם מהצפון "הרגשתי שאני מעוניין להתחזק בדת, להתחיל לקיים יותר, אבל רגע אחרי הרצון הטוב וההתחלה המרגשת – תפילין, ברכות, שמע ישראל, התחילו הקשיים, וואו כמה קשיים".

יותם, עליך להפנים נקודה חשובה: ההתקרבות, ההתחזקות והמעשים הטובים, הם ממש לא 'זבנג וגמרנו'. החיים (כן! גם של אלו שנולדו לתוך התורה והמצוות!), רצופים בקשיים, אתגרים ומכשולים. התחלת? התחלת תהליך. תהליך שנמשך מעכשיו ועד סוף החיים. לעולם(!) שמירת התורה והמצוות לא תהיה אוטומטית ונטולת אתגרים ואם זה מאכזב אותך, תדע שכל הגדולה של שמירת התורה נובעת מהעמידה בקשיים!

יצר טוב, יצר רע ומי שביניהם
אלוקים רצה את הבחירה החופשית. לשם כך הוא רצה את ההתמודדות מול הקשיים. לכן הוא יצר את הקשיים עצמם. איך? הוא ברא את האדם בצורה מיוחדת. צורה מורכבת המשלבת בין שני חלקים סותרים: חלק השואף ומעוניין ברוחניות, בקרבה לאלוקים, בערכים ובהכנסת נופך של קדושה לחיים, לחלק הזה קוראים "יצר טוב" (ואם הוא התעורר אצלך את/ה במצב טוב…). מנגד, קיים חלק אחר, שבו רואה האדם את עצמו מחובר מאוד לחומריות וזה גם מה שמעניין אותו. החלקים הללו מתחרים ביניהם על תשומת ליבו של האדם עצמו שנמצא ביניהם, מה שמבטיח שכל חייו הוא נמצא בהתמודדות בלתי נגמרת…

קשיים אובייקטיביים? אין חיה כזו!
חשוב להדגיש, כי גם אם את/ה מרגיש/ה קשיים חיצוניים, אמיתיים, שהיו מקשים ומפריעים לכל אחד ושאינם קשורים 'לכאורה' להתמודדות הפנימית שלך, בל נטעה: אין קשיים אובייקטיביים. החלק השואף לטוב שבנו אינו נבהל מהתמודדות, מוויתורים כואבים ומקשיים וכל הקושי קיים רק בעקבות תשומת הלב שמנסה לגרוף החלק החומרי שלנו. לכן, גם אם את המכשולים עצמם אנחנו לא יכולים לסלק, אנחנו כן יכולים להתמודד מולם בהצלחה.

איך? 3 עקרונות חשובים:
3 כללים חשובים להתמודדות מוצלחת:

1. יהיה קל בהמשך, אבל עכשיו הכי משתלם. עם הזמן והתקדמות התהליך, דברים שהיום קשים כקריעת ים סוף, ייהפכו להיות שגרתיים ורגילים וההתמודדות תעבור לתחומים מתקדמים יותר. אך עם זאת, תשמע טוב ותתעודד: השכר שאתה יכול לקבל היום על ההתמודדות הראשונית, הקשה מאוד והגדולה מכולם, הוא בעוצמות כפולות ומכופלות ובלי שום דרך לשערו!

2. חשוב קדימה. נתקלת בקושי? במחסום? בין אם עברת ובין אם לא, בצע "הפקת לקחים". נסה לחשוב ולהתייעץ איך אתה מתמודד מולו בפעם הבאה, איך אתה יכול להפחית את עצמתו או להימנע מהיתקלות בו. "התייעלות" מכנים זאת בעולם העסקי…

3. אל תיבהלו מנפילות! (זה קורה לכולם). קיבלת קבלה טובה ולא הצלחת לקיים? התחלת משהו ולא עמדת בו? ממש לא נורא. הנפילות הן חוויה בלתי נפרדת מקיום התורה והמצוות, הן שלב הכרחי בדרך ורק באמצעותן אנו יכולים לבנות את עצמנו ולהתחשל. נצל כל נפילה כמדריך לדרך, למד דרכה על עצמך ויכולותיך וכך תצליח!

ולסיום: להכוונה, התייעצות, שאלה ולכל מטרה, שיחת חינם למוקד אחינו פתוחה לשירותך:
1-800-20-18-19
או בשיחה אישית עם הרב שמעון וייס הפנוי לעזרתכם תמיד:
052-7636278​