המעבד המתוחכם ביותר בעולם!

אחי, אם גם אתה מתלהב ומתפעל מגאדג'טים חדשים ונהנה לקרוא את הנתונים הטכניים המרשימים הממוזערים בתוך המכשיר הקטנטן שבידיך, את הכתבה הבאה אתה חייב לקרוא: המכשיר המתוחכם ביותר בעולם, שמותיר הרחק מאחור את המתוחכמות שבהמצאות ההיסטוריה, זה שעם כל התחכום האדיר הקיים בו שתיכף תקרא עליו, מצליח לייצר את האנרגיה שלו בכוחות עצמו וחוסך ממך את הצורך להטעין אותו כל לילה מחדש…לא נמצא בעמק הסיליקון או ביפן וכדי לקנות אותו לא צריך אלפי שקלים ואפילו לא פרוטה… הוא נמצא כאן קרוב בתוך הגוף שלך ואתה יכול לחוש אותו אם תניח עליו את ידך לכמה רגעים. נכון! הלב שלך! ממה אני כל כך מתלהב? אתה מוזמן לקרוא:

 

1. הלב הוא המנוע הפנימי של הגוף האחראי במשך כל חיי האדם להניע את מחזור הדם לאורך כל העורקים והורידים הקיימים בגוף. כדי לשבר את האוזן, אורכם הכולל של הורידים הוא למעלה מ100,000 (מאה אלף !) קילומטרים! והדם שאמור לזרום לכל אורך המסלול העצום הזה, עושה זאת באמצעות אנרגיה שהוא מקבל ממשאבה קטנה ושקטה: מפעימות הלב! זה לא מדהים?

 

2. לצורך אספקת לחץ הדם התמידי הנדרש לאדם כדי לחיות, הלב מתכווץ למעלה מ100,000 פעמים ביממה! ובחישוב מהיר: למעלה משתיים וחצי מיליארד פעמים במשך חיי אדם ממוצע!!! בלתי נתפס? נכון!בהשוואה למכונית, מה שהלב עושה ביממה אחת, מנוע המכונית יעשה אם יפעל רצוף במשך שנה וחצי! לשם כך, בל נשכח, הוא יצטרך טיפולים, חלקי חילוף וכדומה כדי להצליח לשרוד. זה לא מדהים?

 

3. כל דקה, אני חוזר: כל דקה, עוברים בלב 5-6 ליטרים של דם. חישוב מהיר מגלה כי בכל יממה הלב דוחף קרוב לשבע טון של דם! כדי להמחיש לעצמנו: קחו את הבריון השכונתי, איזה משקולות הוא מסוגל להרים? שמונים קילו? כעת, נסו לחשב כמה גופות כאלו צריך כדי להרים 7 טון. והלב? עושה זאת ללא כל מאמץ, בשקט ובדייקנות ולבד מצליח להניע את הדם במהירות של: 40 קמ"ש!!. זה לא מדהים?

 

4. עם כאלו נתונים מרשימים היינו מצפים לראות מכונת פלדה ענקית, אבל לא! הלב שוקל בסך הכול, שימו לב היטב: 250-300 גרם בלבד! וגודלו כגודל אגרוף אנושי ממוצע! זה לא מדהים?

 

5. יצאת לריצה, חשבת מה עובר על הלב שלך? הידעת כי מכונת הפלאים הזו מסוגלת להתאים את עצמה לדרישות הגוף, לספק את עוצמת לחץ הדם הנדרשת ואפילו לעבות את שריריה ולהכפיל את גודלה? זה לא מדהים?

 

כעת בואו נחשוב: מי ברא את זה? מה זה מעיד עליו? האם אנחנו לא צריכים לחשוב איך להגיד תודה? נקודה למחשבה…

 

(מעובד על פי המאמר "עבודת הלב" מאת הרב רון אילן שליט"א ונמסר באדיבותו)