זעקתם של עשרות הוריהם החילונים של צעירים מתחזקים ב'אחינו'

הכנסת ספר תורה מיוחדת ומפעימה התקיימה בהיכל הישיבה הקדושה ׳אחינו׳ שבשכונת הר נוף *בשיאו של המעמד זעקו מעומק הלב הורי התלמידים יחדיו את תפילת השל״ה על חינוך הבנים

זעקתם של עשרות הוריהם החילונים של צעירים מתחזקים ב'אחינו':

"על כן באתי לבקש ולחנן מלפניך שיהא זרעי וזרע זרעי עד עולם זרע כשר"

טקס הכנסת ספר תורה מרגש ומיוחד התקיים ביום ב' בהר נוף כאשר הוכנס ספר תורה לישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף.

בישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף לומדים נערים שהתקבצו להם מכל קצוות הארץ כשהמניע הוא אחד:- נפשם חשקה בתורה. נערים אלו גדלו במשפחות חילוניות כאשר עוד משחר נעוריהם הבינו, שיעדם בחיים הוא לימוד התורה הקדושה. הנערים הגיעו לישיבה הקדושה באמצעות פעילי 'אחינו' אשר במסירות רבה האירו להם את הדרך וחשפו אותם לטעמו הערב של הלימוד התורה. בישיבה, אשר הוקמה בברכתם ובעידודם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א, צומחים להם הנערים והופכים לבני תורה אמיתיים שלא ניכר עליהם כלל כי אל עולם התורה הם לא השתייכו עוד מינקותם.

עבור בני הישיבה הקדושה אשר שבו לצור מחצבתם זה לא מכבר, החוויה אותה הם חווים הינה חוויה של חידוש יומיומי היות וכל מאורע אליו מורגלים אנו עוד מילדותינו, עבורם הוא תגלית מרעישה. הכנסת ספר תורה עבור נערים אלו הינה הזדמנות לחוות שמחה אמיתית של מצווה וב'אחינו' מקפידים על כך שבני הישיבה הקדושה בפרט וכל הנערים הנעזרים ב'אחינו', יחוו את עולמה העשיר של היהדות על שלל גווניה.

התהלוכה, עליה נמנו אלפי משתתפים, תלמידי הישיבה ובני משפחותיהם, רבני הישיבה, נערים מתחזקים מכל הארץ אשר הגיעו דרך בתי החיזוק של 'אחינו', מאות פעילי קירוב ותושבי שכונת הר נוף ושכונות ירושלים, יצאה התהלוכה בשירה ובמחולות יצאה מביתו של הרה"ג ירחמיאל קראם שליט"א. לאחר כתיבת האותיות, יצאה התהלוכה בשירה ובמחולות לעבר הישיבה הקדושה 'אחינו'.

אל התהלוכה הצטרף ראב"ד העדה החרדית הגאון הגדול רבי משה שטרנבוך שליט"א שתיאר בהתרגשות את בני הישיבה כ'ספרי תורה' חיים  .

בהיכל הישיבה התקבל ספר התורה ברינה ובצהלה על ידי בני הישיבה שהמעמד שעבור חלקם היה הפעם הראשונה בו הם נכחו באירוע מעין זה, ריגש אותם עד דמעות, כאשר את החוגגים ליוותה תזמורת עמוסת נגנים. באמירת הפסוקים כובד הרה"ג שלמה זעפרני שליט"א מרבני שכונת הר נוף אשר מוקיר ומלווה את בני הישיבה.

לאחר תפילת ערבית נרגשת, פנו תלמידי הישיבה בני משפחותיהם, רבני הישיבה ופעילי 'אחינו' לסעודת המצווה.

לאחר דברים שנשאו רבני הישיבה והרה"ג אליהו דיסקין שליט"א שכיבד בנוכחותו את המעמד, הגיעו לשיאם רגעי הרגש של סעודת המצווה. "על כן באתי לבקש ולחנן מלפניך שיהא זרעי וזרע זרעי עד עולם זרע כשר", קראו הוריהם החילונים של התלמידים אשר קמו על רגליהם, יחדיו את תפילת השל"ה על חינוך הבנים "ויעבדוך באהבה וביראה פנימית", זעקו ההורים אל הקב"ה בהתרגשות חונקת גרונות.

השירה האדירה שפרצה מפיות כל הנוכחים, אבות ובנים, חובשי כל צבעי הכיפות וגודליהן, לא יכלה להשאיר מישהו אדיש. "וזכני לגדל בנים ובני בנים חכמים ונבונים, אוהבי ה' יראי אלוקים, אנשי אמת זרע קודש בד' דבקים. ומאירים את העולם בתורה ובמעשים טובים ובלכ מלאכת עבודת הבורא.

ההורים והבנים קמו על רגליהם ולא פסקו מלהתחנן ולבקש את הבקשה הנעלה הנאמרת בעת הדלקת הנרות בערב שבת קודש. אמהות מחו דמעה ואבות חיבקו את בניהם – בני הישיבה הקדושה, שעבורם כל תהליך ההגעה אליה היה לא כל כך פשוט.

אחת האמהות שהשתתפה באירוע המרגש שרק בשבוע שעבר הודיעה כי לא מקובל עליה התהליך שעבר על בנה, הודיעה בסיומו של הערב לראש הישיבה הרב אריאל אלבז כי בנה ישאר אך ורק בישיבה וכמה שיותר זמן, "זה הוא המקום הטוב ביותר עבור נער צעיר" אמרה כשכקולה נחנק מבכי.

ב'אחינו' מקפידים לשלב את משפחות הצעירים המתחזקים בכל התהליך העובר על ילדיהם. אליבא ד'אחינו' הצעיר המתחזק חייב לשמור על קשר אדוק עם הוריו ולא חלילה לנתק את הקשר אשר הינו כה חושב עבור נערים בגיל זה. בעקבות זאת יוזמים ב'אחינו' פעילות לקירוב לבבות בין ההורים לילדיהם אשר לכאורה התרחקו זה מזה בעקבות התהליך אותו הם עברו. הכנסת ספר התורה והשתתפות ההורים בה, הינה חלק מפעילות אדירת היקף זו.