"הלימוד מקרין על הבית"

לא רק בני ישיבות או אברכים משקיעים את עצמם בלימוד התורה * גם אנשים שנטועים עמוק בחיי המעשה, מוצאים מידי יום זמן ארוך ללימוד התורה הקדושה * חבר מועצת העיר ירושלים לשעבר שמואל יצחקי מספר לנו על הלימוד שלו.

האם גם פוליטיקאים לומדים תורה? את זה ניסינו להבין בשיחה עם חבר מועצת עיריית ירושלים לשעבר מטעם ש"ס, שמואל יצחקי, שענה לנו על כך מיד. לא נשאיר אתכם במתח, התשובה היא – כן, בהחלט לומדים ומקדישים זמן ללימוד תורה, ולא מעט.

"לצערי  אני פוליטיקאי", מקדים ואומר לנו שמואל יצחקי, חבר מועצת העיר ירושלים, "אבל ב"ה כבר סיימתי ללמוד לא מעט מסכתות מהש"ס. זכינו וזיכנו הבורא יתברך ללמוד מידי בוקר בקביעות שיעור בגמרא, בבית המדרש בו אנו מתפללים ברחוב שמואל הנביא בירושלים, בחסותו של רב השכונה, הרב יצחק כהן שליט"א, שמוסר את השיעור בכבודו ובעצמו בהשתתפות רבים מתושבי השכונה".

השיעור בו משתתף יצחקי, מתקיים בכל יום בבוקר בין שמונה וחצי לתשע וחצי. "עם כל טרדותיו של הרב", אומר יצחקי, "גם בימים טרודים במיוחד, שבתות ומועדים, הוא מתמסר לצאן מרעיתו ומגיע במסירות לשיעור. במקרים בודדים הוא שולח ממלא מקום.

"כמי שחונך ולמד בישיבת 'פורת יוסף' בהנהגת רבי יהודה צדקה ורבי בן ציון אבא שאול שקרא לי 'בני', אני לא מפסיד יום שהוא בלי תורה. לפוליטיקה נקראתי לקודש על ידי רבי עובדיה יוסף זצ"ל, אבל למרות התפקיד – אנו ממשיכים לשמור על הגחלת. בתחילה למדתי בכולל 'שושנים לדוד', וכיום אני בשיעור האמור. בזכות הלימוד אני מרגיש סייעתא דשמיא שמלווה אותי לאורך היום, בעיקר בנושא חינוך הילדים. הלימוד מקרין על הבית, והאושר הוא רב".