רצון של ילד יהודי

הגיעו ימים שאין בהם רעב ״לאייפון״ ולא צמא ״לפיסבוק״ אלא לדבר ד׳- התורה הקדושה. הרב חיים גולדברג בראיון מיוחד לקראת הקמתה של ישיבה חדשה בעיר ״רחובות״.

כבר מספר חודשים שמתקיימת פעילות רוחנית ענפה בעיר "רחובות". בפעילות משתתפים בני נוער רבים מכל ישובי הסביבה. במסגרת הפעילות מתקיימים שיעורי תורה מגוונים, הנערים לומדים תורה בחברותות עם אברכים ונהנים מכל רגע.

 

מתוך עשרות הנערים המשתתפים בפעילות התגבשה קבוצה מיוחדת של נערים הייתי מגדיר אותם כנבחרת של השפלה. הם ממש התחברו ללימוד התורה בצורה מיוחדת. כשהגיעו ימי החופש הגדול חששתי שמא היציאה מהמסגרת תגרום להם גם להתנתק מלימודי הגמרא. אך לא כך קרה, להיפך הם הוסיפו שעות לימוד רבות יותר. היה זה מחזה מרגש ביותר לראות את אותם נערים לומדים תורה בשמחה, כאשר אתה יודע שכל מה שיש לבני גילם בראש הוא "אייפון- פיסבוק" וכל השאר, ואילו כאן אתה מוצא את הנוער האיכותי זה שמלא בתוכן רוחני.

 

קבוצה זו התקדמה כל כך בלימוד התורה, והפכה את שעות הלימוד של אחר הצהריים למסגרת לימודים במשך יום שלם- ישיבה קדושה! בימים אלו אנחנו עסוקים בהכשרת פנימייה לתלמידים המבקשים ללמוד בתנאי פנימיה.

 

אין שום דבר שעומד בפני רצון של ילד יהודי ללמוד תורה!