"אם אתה לומד בישיבה אתן לך סיכוי להצליח", כך אמרה השופטת.

הוא היה במקום הנמוך ביותר אליו ניתן להגיע, כיום הוא במקום הטוב ביותר- הישיבה! סיפורו של לירון נער בן טובים שגילה את אור התורה ועלה על דרך המלך.

למען האמת אני בסך הכל ילד טוב, לא מתאים לי לעשות שטויות… ואני פשוט לא מבין איך הגעתי למצב כזה בו אני צריך להתמודד עם קצינת מבחן ובית משפט. לא שהייתי ילד רע, הציונים שלי בבית הספר היו טובים, אולם החברה בה הייתי חי גרמה לי להיסחף בלי להרגיש לאיזה בור נכנסתי.

 

היו לי גם רגעים יפים בחיים, נהגתי ללכת לשיעורי תורה, היה לי קשר טוב עם החבר'ה של "אחינו" נהניתי מהפעילויות שלהם משיעורי הגמרא והרצאות הרבנים. אבל מעולם לא נתתי לעצמי להתקדם בקשר שלי אל התורה והמצוות.

 

אומרים שסוף גנב לתליה, כנראה שזה נכון. עובדה יום אחד מצאתי את עצמי עם מכתב זימון לחקירה במחלק הנוער בעיר מגורי, זימון גורר זימון וכתב אישום החל מתגבש כנגדי… ההורים כעסו מאוד, השכנים התלחשו מאחורי גבי… הרגשתי שאני נמצא במקום הכי נמוך שאפשר להיות בו.

 

ערב אחד כשאני במצב רוח נוראי, פתאום אני פוגש ברחוב את הרב אהרון אותו הכרתי משיעורי התורה, עזוב אותי אמרתי לו, לא כדאי לך לדבר איתי אני עבריין… .זה היה פעם, אומר לי הרב אהרון, היום אתה מחליט להשתנות וזהו הכל מאחוריך… . באמת? שאלתי, אתה מאמין במה שאתה אומר… בוודאי אומר הרב אהרון שערי תשובה לעולם לא ננעלו.

 

החלטתי שאם יש מי שמאמין בי אני הולך איתו עד הסוף! אם התורה מאמינה ביכולת שלי להשתנות אני נדבק לתורה. אם הרב אהרון מאמין בי אלמד תורה ממנו… ואכן הצטרפתי לישיבה של הרב אהרון יחד אנחנו לומדים תורה כבר מספר חודשים.

 

בתקופה זו חל בי שינוי גדול לטובה, התורה נותנת לי כח להתמודד עם הקשיים שהרגשתי בעבר, מצאתי חברה תומכת ומבינה ממש טוב לי עכשיו.

 

רגע האמת הגיע נדרשתי להתייצב בפני שופטת בית המשפט לנוער. הסברתי לה את שעבר עלי בחודשים האחרונים, הסברתי לה שאינני אותו לירון עליו מתקיים הדיון, עומד בפנייך אדם חדש- התורה הפכה אותי למשהו אחר!

 

השופטת הפתיעה אותי בהחלטתה ואמרה לי אם אתה לומד בישיבה באופן קבוע ומלא, אני נונת לך סיכוי להצליח להשתקם בכוחות עצמיך. השופטת קבעה כי בשלב זה ניתן להסתפק בקצין מעקב… כיום אני יודע ומרגיש שאני נתון למעכב יום יומי אחר מעשי מהקב"ה- שמאמין בי וחפץ בהצלחתי!