עניין של מחיר!

יש לי שאלה אליך: אם היית יודע כי כשאתה יוצא לטיול במקום מסוים אתה תפסיד בכך עשרות אלפי שקלים, היית יוצא?

בכל דבר ועניין בחיינו, נרצה או שלא, אנו מפעילים מידית את מחשבון המוח האנושי שלנו כדי שיעשה את החישוב האם זה משתלם וכדאי לנו או לא. בין אם אנו מתלבטים לקום או להמשיך לישון, בין אם אנו מסתפקים לאכול או להמשיך לרעוב ובין אם אנו רוצים ללכת לקניות או מחפשים חבר לצאת אתו, המוח תמיד עובד ותמיד מחשב. השיקולים בעד ונגד עולים כבר מעצמם והם אלו שבגללם נקבל את ההחלטה.

 

כך זה למשל, כאשר אנו רוצים לצאת לטיול, בארץ או אולי אפילו בחו"ל. אנו יודעים מדוע זה כדאי לנו כמו מי החברים שיהיו בטיול, מהם המקומות שבהם נטייל ומה המזג אויר שיהיה באותו יום, אך אנו מביאים בחשבון גם את החסרונות, שתמיד קיימים איפשהו בכל דבר ורק אז מקבלים את ההחלטה.

 

כל זה קורה, כאמור, בין אם נרצה בכך ונחליט לעשות חישובים של שיקולים שונים ובין אם נתעלם מכך ונבחר "פשוט לזרום", כי גם זו סוג של החלטה.

 

יש לי שאלה אליך: אם היית יודע כי כשאתה יוצא לטיול במקום מסוים אתה תפסיד בכך עשרות אלפי שקלים, היית יוצא?

 

אם לא, יש לי שאלה נוספת:

 

אם אני יגלה לך כי בטיול למקום הזה, אתה תפסיד הפסד עצום לא סתם בעולם הזה, אלא בעולם הבא, הפסד אישי כואב ולא משתלם כלל, היית יוצא?

 

אם לא, אגלה לך סוד גלוי: כשאתה יוצא לטיול ובוחר את האתרים בהם תבקר, שים לב לפרט מאוד חשוב: האם העיניים שלך יינזקו בשהותך במקום הזה ממראות פריצות? האם אתה מוכן לשלם את המחיר?

 

רק תחשוב על כך!