הוא חשב שאני משקר הוא דרך את הנשק מול העיניים שלי כיוון לי לראש וירה

בנס גלוי ניצלו חייו של אלרן בן ברק במהלך שוד מזויין

שלום שמי אלרן בן ברק, בן 26, אני כדורגלן מאז שאני ילד בכתה ה' אני משחק כדור רגל, החלום של כל כדורגלן מתחיל לשחק ברמות הגבוהות וזאת הייתה המטרה שלי.

גדלתי בבית חילוני, למדתי בבתי ספר חילוניים, שירתי בצבא שלש שנים, סיימתי את הצבא והתחלתי לעבוד בעבודה מועדפת, עבדתי במשך מספר חודשים, במהלך העבודה היה לי חבר שהוא היה קרוב ליהדות והוא התחיל לדבר איתי. הוא לקח אותי מס' פעמים לשיעורי תורה בראשון לציון, ובאמת התחלתי לשמוע, היה מעניין אבל לא תמיד, לא התייחסתי לזה יותר מידי, ולאט לאט זה נכנס יותר ויותר, התחלתי לראות שיש דברים מאוד מעניינים שלא חשבתי עליהם.

הרב שלי בבית כנסת אמר לי באיזשהו שלב, קבל עליך ציצית, זה שכפ"ץ, נשמע מצחיק 'שכפ"ץ' אבל בסדר הבטחתי בעז"ה בלי נדר, יאלה בשביל הצחוקים וזה… תן לי את השכפ"ץ ולקחתי את הציצית.

באותו זמן גם עבדתי בעבודה המועדפת ביולו בתחנת דלק בראשון לציון, במשמרת לילה.

אחרי מספר חודשים, במוצאי שבת אחת, אני בא לצאת למשמרת, הרב שלי שבחיים לא דיברתי אתו בטלפון התקשר אלי ואמר לי אלרן, אני עכשיו רוצה לשאול אותך שאלה ואני לא רוצה לשמוע את המילה לא כתשובה.

טוב מה הוא יכול לשאול? בכבוד כבוד הרב, אני רוצה שאתה תקבל על עצמך עוד שיעור תורה אחד בשבוע ואני לא רוצה לשמוע את התשובה לא, כך אומר לי הרב ובראש מיד מתחיל היצר עם כל מיני מחשבות, לא אל תלך ישך פגישה מחר עם הנשיא, כל מיני מחשבות, אבל אמרתי לרב בלי נדר בעזרת ה' אני מקבל על עצמי עוד שיעור ויצאתי למשמרת.

בשעה 5 לפנות בוקר, הגיע לשם שודד, רעול פנים עם מסכה, אקדח וכפפות הכל ממש כמו בסרטים והייתי לבד במשמרות לילה כשאין שם מתדלקים, אין שומר ואני נמצא לבד והתחיל לשדוד, הוא רצה את הכסף, היינו עושים הרבה הפקדות ולא היה לי שם הרבה כסף בקופה, היינו מכניסים הרבה לכספת, היה קצת ואמרתי זה כל מה שיש, אז הוא עוד פעם איים עלי תן לי את כל הכסף של הדלק אז עניתי לו שוב שזה כל מה שיש, הוא חשב שאני משקר הוא דרך את הנשק מול העיניים שלי כיוון לי לראש וירה.

מי ששירת בצבא יודע שיש דבר שנקרא מעצור, היה לו מעצור בנשק והוא ניסה לתפעל אותו תוך כדי ולא הצליח והסתבך עם הנשק, זה לקח הרבה זמן ופחד שאנשים יגיעו, הוא ביקש ממני לאסוף את כל הכסף שנפל על הרצפה והתחיל לשדוד אותי, כעבור כמה דקות הוא עזב את המקום.

באותו רגע זה עובר כ"כ מהר ולא חושבים, אבל אחרי שהוא הלך אז התחלתי לחשוב מה היה פה ואז נפל לי האסימון שהרב אמר לי, קבל עליך את השכפ"ץ במילים אלו ובאותו רגע זה קיבל אצלי תוקף, השכפ"ץ הזה הציל לי את החיים, מה הקשר שהרב דיבר איתי במוצאי שבת, בחיים הוא לא התקשר אלי בכלל, ועוד לפני המשמרת וסרב לשמוע את המילה לא כתשובה, פתאום התחברו לי כל הדברים וממש היה לי נס גדול.

באותו רגע החלטתי שאני לא יכול להתעלם ולהגיד זה עוד צירוף מקרים, צריך להיות עיוור גמור והחלטתי שאני התחזק יותר ואשמע יותר יהדות ולנסות להחזיר קצת להקב"ה שנתן לי את החיים שלי במתנה והחלטתי לבוא לראות מה זה ישיבה.

המליצו על ישיבה נהדרת 'באר יעקב' ובאתי לפה וקיבלו אותי בזרועות פתוחות ובחום ואהבה והשתלבתי מאוד מהר.

אמנם זה היה מאוד קשה כי הרגשתי צורך לעשות את זה בעקבות המקרה, אבל היה לי קשה לשנות הרגלים, אבל כמו טיפה בסלע שנופלת ונופלת ובסוף נהיה חור, ב"ה התורה נכנסה והתחלתי להבין את האמת ולראות את האמת ולהרגיש אותה ולחיות את התורה.

לאחר כל המקרה הזה עמדה בפני דילמה מאוד קשה, מצד אחד החלום שלי לשחק כדור רגל מקצועני, באותה שנה קיבלתי הצעה לעלות לליגת העל מה שרואים בטלוויזיה ובדיוק כשנכנסתי לישיבה קיבלתי את ההצעה הזאת וזה היה החלום שלי כל החיים ומצד שני רציתי להחזיר להקב"ה ולהתחזק והחלטתי ללכת לכיון הדת ולשחק כדורגל רק בקבוצות שלא מחללות את השבת ולא משחקות בשבת וזה מה שאני עושה היום, ושאלתי רב האם לעזוב את הכדורגל וענה שכל עוד זה לא סותר את השבת ולא נוגד את התורה אני יכול להמשיך, זה פרנסה שלי.

כרגע אני חבר בקובצת הפועל מרמורק בליגה א' שחתומה עם עו"ד שאסור לה לשחק בשבת ואסור להזמין אותה בשבת וחייבים להזמין לשעה שתספיק לחזור לפני שבת הביתה ואי כמובן לא משחקת בשבת.

ב"ה אני מודה כל יום להקב"ה והחלטתי שבכל הזדמנות אספר את הסיפור שלי, אם זה יחזק אפי' בנ"א בישראל זה היה שווה ואני מקווה באמת שאני יוכל להחזיר להקב"ה קצת ממה שהוא נתן לנו.