שלושה סיפורים, סגולה אחת

רבים מאיתנו כבר הספיקו לקרוא או לשמוע על ברכת ''אשר יצר'' אותה מברכים מספר פעמים ביום לאחר יציאות הגוף, אך לא רבים יודעים על כוחה הפלאי והסגולי של הברכה, שבזכות אמירתה זכו רבים מעם ישראל לישועות גלויות וניסים גדולים.

רבים מאיתנו כבר הספיקו לקרוא או לשמוע על ברכת "אשר יצר" אותה מברכים מספר פעמים ביום לאחר יציאות הגוף, אך לא רבים יודעים על כוחה הפלאי והסגולי של הברכה, שבזכות אמירתה זכו רבים מעם ישראל לישועות גלויות וניסים גדולים.

שלושת הסיפורים שלפניכם ימחישו במעט את התופעה.

הסיפור הראשון: סיפורו של הבחור בן השמונה עשרה

אל אחד מרופאי בית החולים תל השומר שבמרכז הארץ הגיע בחור כבן שמונה עשרה, על סף גיוס, שלא עלינו סבל מבעיה קשה ונדירה וזה תקופה ארוכה שהוא מחפש אחרי פתרונה. הוא סבל למרות גילו הבוגר מבעיית הרטבה נדירה ומוזרה שכל ניסיונותיו עד עתה לפותרה התגלו כניסיונות שווא ועלו בתוהו. הרופא אותו ביקר, בדק אותו והמליץ בפניו את המלצותיו, אך יחד עם זאת פנה אליו בהמלצה אישית ואמר: "תשמע בחור יקר, חבל על זמנך היקר, יש לי בשבילך רעיון הרבה יותר מוצלח".

"מה הוא"? שאל הבחור בסקרנות, מתרגש לשמוע על משהו שיקדם אותו לתוצאה הרצויה.

"תקפיד לברך ברכת אשר יצר". אמר לו הרופא באופן מפתיע.

למשמע העצה החל הבחור להקפיד על הברכה ואכן הישועה לא איחרה להגיע. מאז, מספר הרופא את הסיפור הפלאי לכל מי שמעוניין בבריאות וישועה.

הסיפור השני: סיפורו של הקשיש בן התשעים (!)

לבית חולים קטן במרכז הארץ הגיע אדם בן תשעים שהיה נתון במצב קשה תוך סכנה מיידית לחייו, בשל סתימה קטנה אך מאוד משמעותית שארעה באחד מנקביו.

טובי הרופאים הוזעקו למיטתו בניסיון להביא מזור למחלתו, אך גם אותם פתרונות המוצעים דרך כלל לסובלים מבעיה הדומה לשלו, לא יכלו להועיל במקרה זה עקב גילו המופלג של החולה.

לאחר כמה שעות ודיונים קראו הרופאים לבני הזקן ואמרו להם: "לנו אין מה לעשות. עליכם להתפלל ולקוות לנס. אם יש לכם סגולות לישועה לעשות, זה הזמן".

הבנים  יצאו בלב כבד מהמקום ולא ידעו מה ניתן לעשות.

אחד מגדולי הרבנים ששמע מהבן הגדול על מחלת האב, המליץ לו להקפיד על ברכת אשר יצר בכוונה כדי לקרוע את רוע הגזירה.

הבן, שארגן יום למחרת סיור בכותל המערבי לבני נוער וחיילים, פנה אליהם בבקשה ואמר: "אבי נמצא כעת בסכנת חיים, אשמח מאוד אם כל אחד מכם יקבל על עצמו לברך ברכת אשר יצר לרפואתו ולזכותו".

לא עברו כמה שעות והבן קיבל צלצול טלפון מפתיע מרופא המחלקה: "בדקנו את אביך ואין לי איך להסביר זאת, אבל הסתימה בנקביו נעלמה כלא הייתה".

הסיפור השלישי: סיפורו של עובד ההייטק

אחד העובדים בחברה כלשהיא בצפון הארץ סבל למרות גילו הצעיר ומצב בריאותו הכללי המצוין, מעצירות כרונית מתמשכת שלא נמצא לה כל מזור ופתרון. כל אחד מחבריו הטובים או בני משפחתו ששמע על הבעיה, ניסה בכל כוחו לעזור במציאת מומחה או פתרון, אך ללא הועיל.

ביום בהיר אחד הבעיה נעלמה כלא הייתה. כשנשאל העובד על העניין, הייתה בפיו רק תשובה אחת ברכת "אשר יצר".

זהו כוחה המסתורי והפלאי של הברכה והאפשרות לזכות בה נמצאת בפתחו של כל אחד מאיתנו וכך נזכה לישועות ולבשורות טובות בקרוב. אמן!