הלימוד נותן הרגשה טובה

אבי עמר, שוטר במשטרת ישראל הגר באשדוד, גם מתנדב בכובעו השני להצלת חיים במקרים דחופים * סדר יומו עמוס מאד, אך הוא מוצא זמן קבוע ללימוד התורה יחד עם חבריו מאשדוד * ״יש תמיד הרגשה טובה מאד אחרי הלימוד״, הוא אומר

אבי עמר, שוטר במשטרת התנועה, מתנדב גם בארגון הצלת החיים 'איחוד הצלה', אך מוצא גם את הזמן הקבוע, עליו לא יוותר, ללמוד תורה בקביעות.

 

"אני בן 24, גר באשדוד, ואני עובד במשטרה, ביחידת האופנועים של התנועה, בסיירת ארצית. במסגרת זה, אני עובד בכל הארץ ביחידה הארצית: יום אחד אני יכול להיות בצפון, יום בדרום, יום במרכז ויום בירושלים. כמו כן אני מתנדב בארגון 'הצלה' המוציא מתנדבים למקרי הצלת-חיים כבר שנה חמישית. בגיל 15 התחלתי להתנדב. עשיתי את כל הקורסים: חובשים, מגיש עזרה ראשונה בכיר, קורס מדריכי עזרה ראשונה – ואז הגיע השלב שהתחלתי להתנדב ב'הצלה', לפני חמש שנים.

"קרה אגב הרבה ששילבתי בין עבודתי כשוטר וההתנדבות ב'הצלה'. זה קורה הרבה בתדירות גבוהה. בעיקר יוצא לי להיתקל בתאונות דרכים, מכיוון שאני עובד ומטייל בכל הארץ עם האופנוע של העבודה, וכך יצא לי להיתקל בתאונות, והרבה פעמים אני המדווח הראשוני".

 

ומלבד זאת אתה מקדיש בקביעות זמן ללימוד תורה.

"אני הולך בכל יום לשיעור תורה קבוע, ומעבר לזה פעמיים בחודש אני הולך לעוד שיעור אחד מטעם ארגון 'הצלה' פעם בחודש, ועוד שיעור אחד חודשי נוסף מטעם ארגון זק"א, שגם הוא מתקיים פעם בחודש".

"בכל יום ראשון אני הולך לשיעור תורה על פרשת השבוע, כל פעם על פרשה אחרת, ופעם בחודש על נושאי 'הצלת חיים' ביהדות, כמו נסיעות בשבת, הפעלת צופרים בשבת וכל מה שקשור להלכות הצלת חיים. במסגרת ארגון זק"א  אני לומד על כבוד המת, איך לא לחללו, ואת כל הדברים האלה".

 

איך האווירה בשיעור/בלימוד התורה המשותף?

"השיעור הקבוע הזה נמצא אצל חבר שלי, שהוא גם מתנדב ב'הצלה' איתנו ועושה את זה כל יום אצלו בבית, וזה מאד נחמד. יושבים ולומדים קבוצה של עשרה חברים, מניין בערך, ועוד משתתפים מהשכונה שכולם לא דתיים, שומעים שיעור של איזה שעה מפי הרב יצחק דהן, שסבא שלו הוא האח של ה'בבא סאלי'".

 

מה מוסיפים לך השיעורים הקבועים ולימוד התורה?

"זה כיף לשמוע, תורם לידע. מהתגובות של שאר המשתפים אני גם לומד שיש לכך היענות גבוהה. השיעור שלנו מורכב מאנשים קבועים שמגיעים בכל פעם לשיעור, המתקיים באשדוד בבית אחד המתנדבים. אנחנו יושבים אצלו בבית ולומדים. ודווקא בחנוכה האחרון חגגנו שנה לשיעור ועשינו מסיבה גדולה.

 

"אני חייב לומר שהלימוד הוא כיף, זה תורם לידע ומחבר אותך לדת. אני מאד אוהב ללמוד תורה וזה מדבר אליי, ויש תמיד הרגשה טובה מאד אחרי השיעור".