ארגז כלים לחיים

אחד מיועצי השרים הבכירים היושבים כיום בממשלה, מספר ל׳אתר אחינו׳ כי את שנות בחרותו העביר בין כותלי הישיבה, ואומר כי את הכלים לחייו רכש באותם הימים...

אברהם א' הוא אחד מיועצי השרים הבכירים כיום. מזה מספר שנים שהוא משמש בתפקידו לאחר שזכה לאמון רב מצד השר אתו הוא עובד. בשנים עברו הוא שימש כעובד בכיר ויועץ במקומות שונים, ובשנים האחרונות גלש אל התחום הפוליטי, ומאז הוא נושא בהצלחה מרובה בתפקידו הנוכחי.

הוא נחשב לאחד מיועצי השרים המוערכים, ועושה את תפקידו בהשקט ובצנעא, וידידיו אומרים עליו את הפתגם 'מים שקטים חודרים עמוק'

מי שיביט מעל ראשו של אברהם, יגלה כי הוא חבוש בכיפה שחורה. מבט קצר אל עברו יגלה שאת שנות נעוריו עשה אברהם בישיבות, רכש בהן את השכלתו התורנית והוא משתמש בה כיום – בחיי המעשה.

תפסנו אותו השבוע, בין פגישה חשובה לתפילת המנחה, לשיחה קצרה ל'אתר אחינו', בה הוא מספר על החשיבות שהוא נותן בחייו לאותם ימים, ימי הלימוד בישיבה.

 

האם הישיבה הוסיפה לך לאישיותך? לקחת איתך לחיים כלים מאותן שנים?

"בוודאי, אין ספק. הישיבה זו הבסיס של כל החיים. זה בדיוק הגיל שבישיבה הבן-אדם מקבל את ההשקפה ודרך ההסתכלות הכי גדולה וטובה על החיים, ובוודאי שאין ספק שכאשר היסודות חזקים – אז כל הבניין הוא גם חזק".

גם היום אתה כמובן לומד בקביעות תורה, למרות הלחץ והעיסוקים האינטנסיביים.

"ודאי ודאי, גם היום אנחנו משתדלים בכל רגע פנוי ללמוד את התורה – שהיא 'תורת חיים'".

אילו רגעים אתה זוכר במיוחד מהישיבה?

"המון המון רגעים רוחניים מאד, הכי גבוהים שהבן-אדם יכול להגיע אליהם.

"הישיבה בונה לך את האישיות הרוחנית, ובאיזה שהוא מקום, כאשר הבחור לוקח את הישיבה ברצינות, כמו להבדיל צבא, ודואג שיהיה לו סדר יום מסודר מבחינת הלימוד, זה יעזור לו מאד להמשך החיים. הישיבה הייתה בשבילי חלק מזה, של לדעת מה זו הרצינות ומהי עמידה בסדרים ובזמנים".