אלוקים לא נשאר חייב

ב.דוידי מנכ״ל משרד הנדל״ן ״אתרוג״ מספר כיצד הוא מנהל את עסקיו באמונה

מזה כחמש עשרה שנה אני מנהל משרד תיווך מצליח באחת מערי המרכז, הפרנסה כולם יודעים היא משמים. בעסקי התיווך אנחנו מרגישים את זה יותר מאשר בכל מקצוע אחר. אתה יכול לפעמים לעבוד חודש שלם על עסקה, וברגע האחרון היא תתפוצץ, ולפעמים בשניים או שלושה שיחות טלפון אתה סוגר עסקה ובלי שום מאמץ זוכה בעמלת תיווך נאה ביותר.

 אחת הפעמים בהם ממש הרגשתי איך הקב"ה מנהל את עסקי, היתה כאשר בקלי קלות הצלחתי למכור דירה שמוגדרת על ידי אנשי המקצוע כ"תקועה", המיקום שלה היה בעיתי ביותר היא גם לא הייתה מטופחת במיוחד… ובכל זאת הלקוח הראשון שהבאתי לראות את אותה דירה, קנה אותה במחיר נאה ובלי מאמץ רב. הרווחתי דמי תיווך נאים במיוחד.

חברי המתווכים מאוד התפלאו על הצלחתי במקרה שבעיניהם היה כמעט אבוד, אך אני לא התפלאתי ידעתי את התשובה. זמן קצר קודם לכן תיווכתי עסקה מאוד גדולה שהייתה אמורה להניב עבורי עמלת תיווך גבוהה במיוחד, בלילה האחרון לפני שהצדדים בעסקה אמורים היו להיפגש כדי לחתום על העסקה, נודע לי כי בדירה עליה אמורים לחתום חוזה קימת בעיה נסתרת שלא הייתי מודע לה. ללא כל היסוס התקשרתי לקונה והודעתי לו על כך, כמובן שהעסקה התפוצצה.

איבדתי בשיחת טלפון אחת עשרות אלפי שקלים!

לא הצטערתי, ידעתי שהתורה מצווה עלינו "לפני עיור לא תיתן מכשול", אסור לנו לתת עצה שהיא לא טובה, אסור לי לעזור לאדם לקנות משהו שלא טוב בשבילו.  

מהר מאוד ראיתי שהקב"ה לא נשאר חייב, אותו חודש היה אחד המוצלחים ביותר מאז הוקם המשרד שלנו.