המכונית הביואיק שהובטחה

ביום שלישי (יא חשון תשעב) ליוו עשרות אלפי תלמידים ורבבות משתתפים את הגאון רבי נתן צבי פינקל למנוחת עולמים. תלמידו הרב צבי נשר מגלה פרט לא ידוע מחייו עתירי המעש של ראש הישיבה המנוח.

 בניגוד גמור למה שמקובל לחשוב, ראש הישיבה לא נולד בבית של רבנים חשובים ומפורסמים, הוריו היו יהודים פשוטים מארצות הברית.

ההכרות הראשונה של ראש הישיבה עם עולם התורה הייתה כאשר בתור נער צעיר הוא הגיע לביקור אצל קרובי משפחתו בארץ ישראל, קרוביו עמדו בראשות ישיבת מיר והבחור הצעיר נקשר מאוד לישיבה וביקש להישאר כתלמיד בישיבה. הוריו שחיו באמריקה במחצית המאה שעברה התקשו לעכל את הרעיון שבנם יקדיש את עצמו ללימוד התורה, הערך העליון באותם ימים בקרב יהודי אמריקה היה כסף! לא היו אז ישיבות באמריקה, ואנשים לא חשבו שאפשר בכלל להיות בן תורה במציאות של אותם ימים. הם ניסו בכל מחיר להחזיר אותו לארצות הברית אך נפשו חשקה בתורה הוא לא חזר. הם הציעו לו מכונית "ביואיק" אם יחזור, אך הוא העדיף את התורה על פני כל דבר אחר.

לימים הוא התמנה לראש ישיבות מיר, הוריו שעברו להתגורר לידו ראו את גדולתו בתורה ואת מעמדו כרב לארבעת אלפים תלמידים מנהיג ומורה דרך לרבבות.

אחד מתלמידיו ומעריציו בחר להביע את הערכתו לרבו, הוא קנה לו מכונית "ביואיק" חדשה- – -.

ללמד אותנו כי מי שמוותר על כסף ומעמד למען התורה, זוכה גם לתורה וגם למעמד וכסף ומי שמעדיף את הכסף על פני התורה פעמים רבות יישאר  בלא כלום.