כשמסייעים לזולת גם מצליחים בעסקים

יחזקאל קיפניס, מנכ״ל משרד יזמות והשקעות נדל״ן ״מיטב הארץ״, הינו גם מנהלו של ארגון החסד ״מכל הלב״. בראיון מיוחד לשלמה שטיין הוא מספר על השילוב בין התפקידים- מיוחד לאתר ״אחינו״

לפני מספר חדשים ארגן המשרד שלנו יריד דירות ענק, הבאנו את כל הקבלנים הבונים בבית שמש תחת קורת גג אחת יחד עם נציגי הבנקים למשכנתאות. לצורך היריד שכרנו את אחד האולמות המפוארים בבית שמש. כשחתמנו על חוזה לשכירת האולם חתמנו  ליומיים, יום קודם ליריד קיימנו באותו אולם חלוקה של נעליים למשפחות נצרכות. זוהי צורת העבודה שלנו חסד יחד עם העסקים.

לפני מספר שנים כאשר נחשפתי למצוקה הקיימת בקרב משפחות רבות אשר ממש רעבות ללחם, ומצד שני עודפי מזון ממפעלים נזרקים לפח האשפה. יחד עם עוד חבר ושותף לעסקים התחלנו לסייר בין המפעלים השונים ולאסוף את המוצרים, חלקם נזרקים בגלל פגמים באריזה וחלקם כי קרב התאריך האחרון לשיווק, את המוצרים חילקנו למשפחות נזקקות. כיום אנו מפעילים מערך שלם של מתנדבים באיסוף מזון וחלוקתו בצורה מכובדת לכל משפחה נזקקת, ללא הבדל של חוג או עדה והשתייכות דתית.

אני חושב שחשוב לציין כי גם כיום אני מקפיד לפתוח את יומי במספר שעות של לימוד תורה, גם אני וגם שני השותפים שלי בוגרי ישיבות לא למדנו כלכלה או ניהול, את כל הידע שלנו אנו שואבים מתוך התורה הקדושה!.

התורה מלמדת אותנו שהקב"ה מצפה מאיתנו לעזור לחלשים ונצרכים, אני מרגיש בכל צעד ושעל כיצד בזכות הזמן אותו אנו מקדישים למעשה החסד אנו רואים ברכה בעסקים.

בעוד כחודש אנו מארגנים שוב יריד דירות בבית שמש יום קודם אנו נצא שוב בפרויקט ענק של גמילות חסדים – כי רק כך מצליחים!