התורה עוזרת להבין את החיים

הזמר העולמי דוד ד׳אור, אחד מעשרת הקולות הגבוהים בעולם, עוזב מידי ערב את העיסוק במוזיקה ובנגינה, ולומד תורה בסטודיו הפרטי שלו, אותו הקים בנגרייה בתל-אביב שהייתה שייכת לאביו

"שמור על העולם ילד", שר הזמר העולמי דוד ד'אור בשיר הכי מפורסם שלו, ומסתבר שלאחרונה הוא החל לשוב לשורשים שלו עצמו, כילד.

ד'אור נחשב לאחד מבכירי הזמרים בישראל, ויותר מכך – לאחר מעשרת הקולות הגבוהים (והיפים) בעולם. בשירתו הוא הצליח ומצליח לגעת בלבם של רבים. קולו האגדי עולה ועולה ונדמה שכמעט ואינו נגמר, ואכן, זמרים רבים משתמשים בד'אור כזמר שיוכל ללוות אותו בשירים שהם מוציאים, ולשבח עוד יותר את יצירתם.

כבר מזמן שהוא אינו רק זמר ישראלי. על במות העולם, הוא מופיע כנראה הרבה יותר מבארץ. אין כמעט פינה בעולם שלא הזמינה את דוד ד'אור להופיע אצלה עם קולו האגדי, וד'אור אכן נוסע רבות לחו"ל ומשתדל להביא את דבר היהדות לכלל העולם. בכל מופע ממופעיו הוא משלב מסרים יהודיים, יחד עם שירי אמונה אותם התחיל לחדש בשנים האחרונות. שני אלבומים מהסוג הזה הוציא בשנים האחרונות, אלבומים העונים לשם "שירת רבים" ומכילים בתוכם שירים עם מילות קודש, חלקם עתיקים ומיוחסים לדורות קודמים.

יחד עם העבודה על אלבומיו האלו, החל גם לחזור לשורשיו, ויחד עם זה להגות בתורת הנצח של העם היהודי. ויטוריו, אביו של הזמר דוד ד'אור, כך סיפר דוד לא מזמן בראיון, היה לוקח אותו לבית הכנסת בחולון, ושם הייתה ההיכרות הראשונה שלו עם עולם התורה והתפילה.

כיום, לא תאמינו: דוד ד'אור הפך את הנגרייה בה עבד אביו בפלורנטין שבתל-אביב, לסטודיו שבו הוא שר, מצייר ומנגן ברוח התורה והאמונה, כאשר בערבים הוא לומד תורה במקום בחברותא ביחד עם חברים שונים.

"אומרים שכאשר הנשמה לא ניזונה – יש תחושה של חוסר", אומר ד'אור. "יש שאלה מה אני עושה, ולמה לא טוב לי. התורה עוזרת להבין את החיים, ולימוד התורה הוא מזון לנשמה. זה עושה לי טוב. כשאתה מאמין באמת שהכול ברצונו של הקדוש ברוך-הוא, אז גם כשלא נעים לפעמים אתה יודע שזה רצון הא-ל".