למה עזב מוטי אבוקסיס את הכדורגל?

יו״ר קבוצת הכדורגל של מכבי באר-שבע, מוטי אבוקסיס, שב בתשובה, ואת רוב יומו עושה בבית הכנסת בלימוד התורה. ״פתחתי דף חדש״, הוא אומר, ״ונהייתי אדם אחר לגמרי״

מוטי אבוקסיס, לשעבר יו"ר קבוצת הכדורגל של מכבי באר-שבע, מציג מהפך אדיר בחייו: בשנים האחרונות עזב את עולם הכדורגל והפרסום הגדול לו זכה, והפך לאיש-תורה כאשר עשה כמה שינויים בחייו ואף שב בתשובה. כיום לא תמצאו את מי שבעבר שמו נישא לתהילה על-ידי תושבים רבים בבאר-שבע ובכל ישראל, ליד מגרשי הכדורגל. היום תמצאו אותו בבית הכנסת הסמוך למקום מגוריו כשהוא מתפלל ולומד תורה.

"זהו מהפך מושלם בחייו של איש הכדורגל", מכנים בסביבתו הקרובה את השינוי העצום שחל בו בשנים האחרונות, כאשר הפך ממי ששמו היה שם נרדף כמעט ל'כדורגל', לאדם שמשקיע את זמנו בלימוד-התורה.

לפני כחמש שנים התקרב אל היהדות ואל לימוד התורה, ומאז הוא רק הולך ומתחזק עוד ועוד, ומידי יום לומד ומתפלל בבית הכנסת הוותיק "שערי שמים" בשכונה ג' בבאר-שבע, עיר מגוריו. "מהמקום שבו הייתי, אני חש היום שהמקום בו אני נמצא היום, של קדושה ושל רוחניות, הוא המקום שלי", הוא אומר.

"התנתקתי מהכדורגל ואני פותח דף חדש במקום אחר לגמרי", מוסיף אבוקסיס ומספר. "הכל משמים. בזכות הקב"ה נהייתי אדם אחר. החזרה בתשובה ממש הפכה אותי לאדם חדש".

וכך, תוכלו לבוא אל בית-הכנסת הוותיק הזה בבאר-שבע, ואולי אף ללמוד תורה ב'חברותא' עם איש-הכדורגל האגדי לשעבר.