אלוף דן 8 בקארטה על לימודיו בישיבה

הרב פישל ג׳ייקובס, רב בשירות בתי הסוהר המתהדר ב׳דן 8׳ בקראטה, התחיל את חייו בצעירותו, כשהם מוקדשים לאימוני ספורט אינטנסיביים אבל משמעות הוא מצא רק בישיבה

 

לרב פישל ג'ייקובס, סיפור חיים מופלא ומרתק. כיום הוא חרדי איש-ספר, רב ופוסק מוכר שאף שימש כרב בכלא הישראלי במשך 13 שנה, אך פעם הקדיש את רוב זמנו לתרבות הגוף, והתאמן בקראטה שנים רבות, והגיע לדרגות הגדולות ביותר בקראטה.

 

לאחרונה אף החליטו מפיקים מהוליווד, להפיק סרט מיוחד על חייו המרתקים של הרב ג'ייקובס. "נולדתי בברוקלין למשפחה חילונית, שבקושי שמרה יום-כיפור", מספר לנו הרב ג'ייקובס. "היכן שגרתי, היכו אותי הילדים שוב ושוב, בשל היותי יהודי, והחלטתי להתחיל ללמוד קראטה בשביל להתגונן.

 

"זה התחיל אמנם אז, אבל את העיסוק בזה והאימונים, לא עזבתי במשך שנים רבות אחר-כך, עד שהגעתי לדרגה הגדולה ביותר, 'דן 8'".

 

השינוי בחייו החל בעת שלמד באוניברסיטה בארה"ב. "פגשתי שליח חב"ד בשם הרב שמואל הכט. הוא ידע שאני יהודי, והיה בא עם לולבים כדי שאטול אותם בסוכות, וכך הכל החל. אחרי ארבע שנים באוניברסיטה כבר התחלתי להניח תפילין, אך הרגשתי שאני לא יודע מספיק על הדת שלנו. גדלתי בבית של כסף, והיה לי חוסר מבחינה רוחנית, וחשתי שאני רוצה לדעת קצת יותר על יהדות. החלטתי ללכת ללמוד בישיבה".

 

הרב ג'ייקובס הגיע ללמוד בישיבה בארץ. "חשתי שזה שינה לי את החיים", הוא אומר. "הלימודים בישיבה, שבתחילה אמנם היו זרים לי, נהפכו אט-אט לחלק ממני. שוב לא חשתי חוסר בחיי. הרגשתי כי אני כולי מתמלא פתאום ברגשות טובים שלא מוכרים. כל הלימוד בישיבה הפך אותי לאדם אחר, עדין יותר וטוב יותר. נשארתי בישיבה כמה וכמה שנים, יותר מהמקובל, כי היה לי סיפוק אדיר ממה שהצלחתי ללמוד ורציתי להספיק עוד ועוד".