אני מלא בעבירות !!!

הרב נועם רדעי, מסביר איך הימים האלו מהווים הזדמנות גם למי שמלא בעבירות, ואיך גם הוא יכול להתקרב לבית הכנסת בראש השנה ויום כיפור?

זהו סיפורו של מיכאל שהיה בעלים של מפעל מאוד מצליח לרכיבי אלקטרוניקה זעירים, דיוק, אמינות ועמידה מלאה בלוחות זמנים, היו למוטו של המפעל. ובעסקים, לקוח מרוצה מזמין עוד לקוח מרוצה, אט אט יצא שמו של המפעל והתפרסם בעולם כולו. ההזמנות זרמו מכל עבר דומה היה כי השמיים הם הגבול. אלא שלאחר השנים היפות הגיע תקופה לא נעימה בחיי המפעל, ההזמנות החלו חוזרות לאחר שנתגלו ליקויים בתהליך היצור, נרשמו תלונות על אי עמידה בלוח הזמנים, הרווחים אף הם ירדו בהתאם, ומיכאל הבין שעליו להסתייע בשירותיו של יועץ אירגוני.

 

האמת התבררה מהר מאוד, מנהלי השיווק מעלו בתפקידם… הם ניצלו את מעמדם ובמקום לנסוע לייצג את המפעל בתערוכות בחו"ל, הם נסעו למסעות תענוגות יחד עם בני משפחותיהם על חשבון בעל המפעל. התנהגותם חלחלה כלפי מטה ואף מנהלי היצור החלו מזניחים את תפקידם, עובדי היצור אף הם לא הקפידו על תחזוקה נאותה של קווי היצור- המפעל כולו עמד בפני קריסה…

 

כצעד ראשון הודיע מיכאל על סגירתו של המפעל ופיטורי כל העובדים. מחר הודיע, יפתח המפעל מחדש. וכן העובדים כולם יתייצבו לראיון מחודש, העובדים שסרחו כמובן שלא הוחזרו לעבודה. לעומתם העובדים המעטים שנותרו מסורים למפעל קודמו לתפקידים בכירים ביותר. ואילו הקבוצה השלישית של העובדים אשר נטו לזלזל אך לא הגזימו ברשלנותם, להם ניתנה הזדמנות שנייה, אני מוכן לפתוח דף חדש לשכוח את העבר ולבחון אתכם לפי מעשיכם בעתיד.

 

במסגרת ההרצאות, אותם אני מעביר לבני נוער אני נשאל פעמים רבות את אותה שאלה: איך אני שלצערי הרב מלא בעבירות יכול בכלל להתקרב לבית הכנסת בראש השנה ויום כיפור?

 

ראש השנה הוא יום השנה לבריאת העולם, יום כיפור, הוא יום סליחה ומחילה, בימים אלו הקדוש ברוך הוא קורה לנו כמו אותו בעל מפעל ובודק האם בצענו את תפקידנו בנאמנות – הקפדנו על לימוד התורה וקיום המצוות או ש….

 

הקב"ה אומר לנו ביום זה העולם מתחדש ופותח דף חדש. אף לך, אומר הקב"ה, אני פותח דף חדש קח על עצמיך חיזוק בעבודת ד', בקביעת שיעור תורה, ותוכל לעמוד בתפילה לשנה טובה, בידיעה שהקב"ה שמח בך ובהחלטה שלך לפתוח דף חדש בשנה החדשה.