מה אמר דן לאבא בשעת לילה מאוחרת?

הרב שמעון פריש מכוון תלמידים בישיבה לחוזרים בתשובה במסר מיוחד לצעירים בתחילת דרכם בעולם הישיבה: תזכרו שהקב״ה איתכם ושומע אתכם תמיד!

מה אמר דן לאבא בשעת לילה מאוחרת? –"אני רוצה ממך דבר אחד קטן….".

הרב שמעון פריש מכוון תלמידים  בישיבה לחוזרים בתשובה במסר מיוחד לצעירים בתחילת דרכם בעולם הישיבה: תזכרו שהקב"ה איתכם ושומע אתכם תמיד!

מניסיוני – מכוון תלמידים בישיבה, אני יכול לספר כי ישנה בתחילת הדרך התלהבות גדולה בעת שמגלים את האור שבתורה הכל זורם והולך חלק אין שום קושי ושום התלבטות. אולם לאחר ההתלהבות הראשונה באים גם ימי שיגרה. בהם רבים הם המתייאשים ונופלים.

כדאי שתדעו, ידידי היקרים זהו תהליך טבעי. כשבונים בנין גם עושים מבדקים לראות האם הוא יציב! אנחנו עוברים תהליכים שונים בדרך לבנין האישיות שלנו.

אני רוצה לספר לכם על תלמיד שלי שהגיע לישיבה עם המון התלהבות ורצון להצליח, אלא שהיה לו מאוד קשה הוא לא היה מוכשר ביותר ואת מבנה הגמרא הוא התקשה לקלוט. בתוך ליבי חששתי שהוא לא יצליח להחזיק מעמד בישיבה. באחד הלילות כאשר השעה היתה מאוחרת מאוד יצא לי לעבור ליד בית המדרש החשוך ולפתע אני שומע קול בכי חרישי בוקע מבית המדרש. ניגשתי לראות מיהו הזקוק לעזרה, אני רואה את דן עומד וראשו טמון בקפלי פרוכת ארון הקודש ובוכה ומבקש מבורא עולם: "מה אני רוצה ממך, דבר אחד קטן, להבין את הגמרא עם הרש"י והתוספות…."

יצאתי משם לא רציתי להפריע לרגעי התייחדות נעלים של בן אהוב עם אבא שבשמים, וידעתי  כי אכן מכאן והלאה הדרך סלולה בפניו להיות תלמיד חכם וגדול בישראל.

כל אחד יכול להצליח תזכרו תמיד שיש לכם אבא אוהב – הקב"ה! אם נתקלתם בקשיים תבקשו ממנו הוא שומע אתכם תמיד!