'המובחרים לישיבה'

עשרים נערים מהמצוינים במדרשיות ״אחינו״ למדו בחודשי הקיץ במדרשית רמת השרון. חמש עשרה נערים מתוכם ילמדו השנה בישיבות קדושות. הרב ישראל דחבש מספר על עוצמתם של הנערים רגע לפני הישיבה.

זהו סיפורו המדהים של י. נער שקט ועדין ממשפחה טובה שתמיד נמשך למיסטיקה ורוחניות.

יום אחד בעודו משוטט באחד הקניונים, הוא נחשף לדוכן תעמולה של אחת הכתות הנוצריות המסוכנות דבריהם הנעימים והמיסטיקה סביבם משכה אותו, וכך אט אט נסחף והפך לחבר בכת. הוא לא הרגיש עד כמה רחוק הוא נמצא ממקור יהדותו, עד שעמד להתחתן עם אחת מחברות הכת- נערה נוצריה!

סבתו של י. ששמעה אודות תוכניתו ההרסנית פרצה בבכי מזעזע וממש שכנעה אותו לעזוב את חברותו בכת, ולנתק כל קשר עם ארוסתו הנוצריה. לא קל היה הדבר עבורו. סבתו הפנתה אותו לרב השכונה שהפנה אותו למדרשיה ללימודי גמרא באזור מגוריו. וכך הוא הגיע למקום לימודים ש'אחינו' הקים, לאט לאט הוא נחשף לאור התורה והרגיש שזהו מקומו הטבעי.

כעת הוא מבקש להימנות בין המקדישים עצמם ללימוד תורה…

   זהו סיפור אחד מיני רבים, וכמו שנהוג לומר בצבא "הטובים לטייס", אצל החיילים של הקב"ה אומרים "הטובים לישיבה!"

ב"אחינו" גיבשו קבוצה נבחרת של כעשרים נערים מהמשתתפים הוותיקים והמיוחדים במדרשיות במרכז הארץ. הוקמה עבורם  מסגרת לימודים במתכונת ישיבתית, כאשר בכל יום בשעה חמש אחה"צ התכנסו החברים ללימוד גמרא בחברותא, ולכל שלושה נערים הצטרף אברך ללימוד. לאחר מכן התקיים שיעור גמרא על ידי הרבנים. לאחר תפילת מנחה וארוחת הערב שמעו הנערים הרצאה ביהדות על פי השקפת התורה, מרבנים מתחלפים. לאחר תפילת ערבית חוזרים התלמידים לבתיהם. ובליל שישי התקיים סדר לימוד אל תוך הלילה ששיאו היה לאחר חצות כאשר הגאון הרב יעקב אידלשטיין היה מוסר שיעור מיוחד לבני החבורה.

עם תחילת זמן אלול, שנפתחה בישיבות התורניות עברו התלמידים ללמוד בישיבות המובחרות ביותר.

עליך להבין אומר הרב דחבש, כי המשתתפים היו ממש הנבחרת של המדרשיות ליהדות באזור המרכז. הם עברו "טירונות" של שנה וחצי בלימודי ערב, התמודדו ועמדו בנסיונות קשים.